• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2688
  • Dodano: 2023-05-06 / 16:00
  • Komentarzy: 0

  Pożar samochodu na parkingu w Praszce

  Cztery zastępy straży pożarnej interweniowały na parkingu obok marketu w Praszce. Doszło tam do pożaru samochodu osobowego pozostawionego przed sklepem.


  W sobotę 6 maja przed godziną 8.00 do oleskich służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego marki Seat, który był zaparkowany obok jednego z dyskontów przy Józefa Piłsudskiego w Praszce.

  Na miejsce zdarzenia zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej, w tym dwa zastępy druhów z OSP Praszka oraz po jednym z OSP Strojec oraz JRG Olesno. Powiadomiono również policję.

  Przybyli na miejsce strażacy zastali rozwinięty pożar komory silnika osobowego Seata. Dzięki szybkiej reakcji służb, samochód został ugaszony, jednak spaleniu uległa komora silnika. Na szczęście w zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Dokładne okoliczności pożaru są w trakcie ustalania.

  Szybką reakcję i sprawne działanie strażacy ochotnicy z OSP Praszka zawdzięczają nowemu sprzętowi.

  - Jednocześnie dziś pierwszy raz w warunkach bojowych została użyta sprężarka do napełniania butli z powietrzem oddechowych Nardi, zakupiona dzięki dofinansowaniu z Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego. Dziękujemy również panu Marszałkowi Andrzejowi Buła, za poparcie naszej potrzeby posiadania sprężarki - piszą na Facebooku.

  Zdjęcie (1/4)

  (Fot. OSP Praszka)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".