• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1465
  • Dodano: 2023-05-05 / 10:42
  • Komentarzy: 0

  Prowadził busa pijany. Wpadł podczas kontroli policji

  (Fot. KPP Namysłów)

  Trudno skupić uwagę na drodze jak się ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Pijany kierowca za swoje zachowanie odpowie przed sądem.


  W czwartek 4 maja około godziny 7.00 rano policjanci Ruchu Drogowego z Namysłowa zatrzymali kierowcę busa do rutynowej kontroli. Kierowca od razu wzbudził podejrzenia policjantów z uwagi na mocno wyczuwalną woń alkoholu.

  Okazało się, że 57-latek jechał służbowym pojazdem kompletnie pijany. - Mężczyzna miał ponad 2 promile i kierował służbowym pojazdem. 57- latek usłyszał już zarzuty, a za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat więzienia oraz sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi - informuje namysłowska policja.

  Za jazdę z taką zawartością alkoholu w organizmie grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat. Oprócz kary sąd orzeka także środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 3 lat.

  Od piątku (28 kwietnia) na terenie Opolszczyzny doszło do 9 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 8 zostało rannych. Policjanci wykonali 6 700 badań stanu trzeźwości kierowców. Niestety, 50 z nich zdecydowało się na jazdę "na podwójnym gazie". Najczęstszą przyczyną odnotowanych zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowe wyprzedzanie.

  Do tragicznego zdarzenia doszło na drodze krajowej 46, w powiecie nyskim. Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu policjanci 23-letnia kierująca samochodem marki renault z nieustalonej na chwilę obecną przyczyny, straciła panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Niestety, młoda kobieta poniosła śmierć na miejscu. W chwili obecnej policjanci ustalają okoliczności oraz szczegóły zdarzenia.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".