• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1910
  • Dodano: 2023-05-04 / 11:50
  • Komentarzy: 0

  Strażak to jeden z najbardziej bohaterskich zawodów. Strażacy obchodzą dziś święto

  W dniu tego wspaniałego święta pragniemy życzyć wszelkiej pomyślności w wypełnianiu obowiązków zawodowych oraz w życiu osobistym. Niech strażacki patron święty Florian wspomaga w codziennych zobowiązaniach i dodaje sił w realizowaniu niełatwej służby na rzecz bliźnich, którzy zostali doświadczeni przez los.


  Strażak to jeden z najbardziej bohaterskich zawodów - to przecież strażacy ryzykują zdrowie i życie podczas akcji ratunkowych. Warto dziś im za to podziękować.

  Dzień Strażaka ustanowiono w 1998 roku, a zainicjował je australijski strażak J.J. Edmondson z Melbourne, który chciał uczcić kolegów, którzy tragicznie zmarli podczas służby. Dzień Strażaka w Polsce został ustanowiony w 2002 roku przez Sejm RP, przy nowelizacji ustawy o Państwowej Straży Pożarnej. Święto obchodzone jest w dniu upamiętniającym męczeńską śmierć świętego Floriana, patrona strażaków i osób wykonujących zawody związane z ogniem.

  Dziś również jest święto Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej. Żołnierze, którzy służą w Wojskowej Ochronie Przeciwpożarowej zajmują się zapobieganiem i zwalczaniem pożarów. Obchody wydarzenia są okazją do wręczenia medali, odznaczeń oraz aktów nadania wyższych stopni służbowych strażakom oraz żołnierzom Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej.

  Zdjęcie (1/16)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".