• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2698
  • Dodano: 2023-04-20 / 13:11
  • Komentarzy: 1

  Mural Zbigniewa Wodeckiego na pl. św. Sebastiana. Przedstawiono projekt i zwycięzcę

  (Fot. Dżacheć)

  Do udziału w ogólnopolskim konkursie na projekt i wykonanie dzieła przedstawiającego Zbigniewa Wodeckiego wpłynęło łącznie 48 projektów. Komisja konkursowa powołana przez Prezydenta Miasta Opola dokonała oceny 38 prac, które spełniły wymagania formalne.


  Prace oceniały osoby reprezentujące środowisko artystyczne, jednostki kulturalne, przedstawiciele Prezydenta Miasta oraz Katarzyna Wodecka - Stubbs, Prezes Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego.

  Zwycięzcą konkursu został Pan Marcin Czaja, którego projekt pokazuje Zbigniewa Wodeckiego nie tylko jako wokalistę, ale także multiinstrumentalistę. W ocenie Komisji konkursowej praca laureata konkursu najlepiej wpisuje się w przestrzeń staromiejską, szczególnie pod względem ciekawej i jednocześnie harmonizującej z otoczeniem kolorystyki. Dobrze komponuje się również z pozostałymi malowidłami, które powstały w ramach trasy "Muzycznych Murali" i wzbogaca ją odmienną oraz charakterystyczną formą plastyczną.

  - Chciałem, żeby to był portret przedstawiający sylwetkę Zbigniewa Wodeckiego wielowymiarowo. Wybrałem wokal, trąbkę i oczywiście skrzypce - mówił zwycięzca.

  Z laureatem najlepszego projektu wyłonionego przez komisję konkursową zostanie podpisana umowa na wykonanie muralu na kwotę 40 tysięcy złotych.

  Oficjalne odsłonięcie muralu zaplanowano na czas 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-04-21 08:21:35 [217.173.193.*] id:1659086  
  24mikol: Napisał postów [1300], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Miało być bardzo artystycznie ale nos (nosy) wskazują, że celem było obśmianie.

  Nick:
  Treść: