• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2563
  • Dodano: 2023-04-14 / 14:10
  • Komentarzy: 0

  Lodówka czytelnicza stanęła w Centrum Przesiadkowym Opole Główne

  Lodówka, która pojawiła się w poczekalni Centrum Przesiadkowego Opole Główne przyciąga oczekujących na transport. Wprawdzie nie można z niej wyjąć nic do jedzenia, ale za to można wymienić się książką. Takie inicjatywy są bardzo lubiane przez opolan.


  W czwartek 13 kwietnia w poczekalni Centrum Przesiadkowego przy dworcu pojawiła się lodówka z książkami. Stara, niedziałająca już lodówka znakomicie spełnia rolę szafy, a opolanie oczekujący na autobusy czy pociągi chętnie dzielą się książkami. Taki sam punkt wymiany książek stanął w pobliżu targowiska "Cytrusek".

  Punkty są ogólnodostępne, każdy mieszkaniec może przynieść literaturę i zostawić w punkcie lub wybrać z zasobu coś dla siebie. Projekt promuje ideę gospodarki drugiego obiegu. Pierwsze książki, które znalazły się w "zimnym schowku" pochodzą z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, które dostarczają tam mieszkańcy.

  - Myślę, że każdy ma w domu jakąś książkę, którą już przeczytał, a nie zamierza czytać kolejny raz. To fajna okazja, by taki egzemplarz przynieść, a wziąć co innego do poczytania. Bardzo często czekamy na pociąg, autobus to jest doskonałą okazja, by sięgnąć po książkę - mówi nasz Rozmówca.

  Punkty wymiany książek Zakładu Komunalnego działają także w Punktach Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ulicach Podmiejskiej i Kępskiej.

  Zdjęcie (1/4)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".