• Wyświetleń: 2193
    • Dodano: 2023-04-13 / 10:36

UNI Opole kończy sezon na dziesiątym miejscu

Mimo wygranej w meczu, w złotym secie okazały się gorsze od Radomianek.

Miłego złego początki. Zawodniczki Nicoli Vettoriego kończą Tauron Ligę na przedostatnim, dziesiątym miejscu.

W pierwszym meczu rywalizacji z Radomką Radom, Opolanki uległy rywalkom 1:3. UNI ma patent na wygrywanie z tą drużyną, ponieważ dwukrotnie były lepsze w fazie zasadniczej i to było szansą dla zawodniczek trenera Vettoriego.

I faktycznie, pierwszy set poszedł zgodnie z planem. Opolanki pewnie wygrały go do piętnastu. W drugim secie rolę się odwróciły i to Radomianki były stroną dominującą. Prowadziły od początku do końca i wygrały tę odsłonę meczu do osiemnastu. W trzeciej partii scenariusz był podobny do otwierającej części spotkania. Jedyna różnica to taka, że wygrało ja UNI do szesnastu. Najbardziej zacięty był czwarty set. Przez większość czasu prowadzili goście i wydawało się, że doprowadza do tie-breaka. W końcówce próbę sił lepiej wytrzymały gospodynie, które zdołały odwrócić wynik. Pierwszą piłkę meczową Radomianki zdołały obronić ale ostatecznie wygrało UNI 26:24 i cały mecz 3:1.

Jednak to nie był koniec emocji. O tym, kto zajmie dziewiątą lokatę w ostatecznym rozrachunku miał zdecydować złoty set. Ten również był wyrównany, choć głównie prowadziła go Radomia, a jej przewaga była w pewnym momencie pięciopunktowa. Ostatecznie przyjezdne i tak okazały się być lepsze, ale wynikiem 15:13.

UNI Opole - Radomka Radom 3:1 (25:15, 18:25, 25:16, 26:24)
    Złoty set - 13:15