• Wyświetleń: 1484
    • Dodano: 2023-04-12 / 07:42

Cenne zwycięstwo Odry

Opolanie pokonali GKS Katowice 2:0

Odra wydostaje się na ten moment ze strefy spadkowej. Stało się tak po zwycięstwie piłkarzy Adama Noconia we wtorkowe popołudnie z GKS-em Katowice.

W pierwszym meczu tych drużyn padł wynik 1:0 po bramce Arkadiusza Jędrycha w 17 minucie. Na Śląsku także wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej połowie. Już w szóstej minucie Odra wyszła na prowadzenie a bramkę zdobył Borja Galan, po podaniu Macieja Makuszewskiego. W 32 minucie, to Hiszpan podawał, a Polak strzelił i do przerwy 2:0 dla opolan.

W połowie właśnie trener Gieksy, Rafał Górak dokonał trzech zmian, lecz mimo ogromnej różnicy posiadania piłki, żaden strzał nie zagroził poważnie Odrze. Ta natomiast skutecznie i mądrze się broniła i choć nie tworzyła już klarownych sytuacji bramkowych, tak utrzymała wynik do końca, dzięki temu przeskoczyła na piętnastą lokatę w tabeli.

Następny mecz Odra zagra już w najbliższą sobotę z GKS-em Tychy. Pierwszy gwizdek sędziego o godzinie piętnastej.

GKS Katowice - Odra Opole 0:2 (0:2)
    Bramki: 0:1 Galán 6'., 0:2 Makuszewski 32'.

2023-04-12 20:04:11 [81.219.64.*] id:1658806
    Polpha: Napisał postów [9432], status [VIP] Reputacja