• Wyświetleń: 842
    • Dodano: 2023-04-06 / 10:20

Weegree z przegraną na koniec rundy zasadniczej

Akademicy z Opola ostatecznie nie zagrają w play-offach

Nie tak miała wyglądać końcówka sezonu. Weegree AZS Politechnika Opolska przegrało z GKS-em Tychy 82:85, choć i wygrana nie dawałaby awansu Opolanom.

Sam mecz był nadzwyczaj interesujący. W pierwszych 10 minutach to podopieczni Roberta Skibnickiego okazali się być lepsi różnicą sześciu punktów. W drugiej części gry, wszystko się odwróciło i to Tyszanie w połowie spotkania byli na prowadzeniu 48:45.

Po zmianie stron sytuacja była bliźniacza do tej z otwierającej kwarty. Lepsi byli goście i tuż przed końcową częścią gry mieli ponownie sześć punktów przewagi. Niestety, ponownie ją stracili i w ostateczności przegrali taką samą różnicą, jaką tracili w połowie spotkania.

Niestety, nawet wygrana nie dawałaby pierwszej ósemki Opolanom. Potknięcia nie zaliczyła Polonia Warszawa, która ograła 102 do 91 Turów Zgorzelec i nie przegrał także Decka Pelpin, demolując rezerwy MKS-u Lublin 130 do 56.

GKS Tychy - Weegree AZS Politechnika Opolska 85:82 (18:24, 30:21, 15:24, 22:13)