• Wyświetleń: 860
    • Dodano: 2023-04-04 / 09:04

Weegree dalej z szansą na awans do fazy play-off

By zrealizować cel, po zwycięstwie z PGE Turów Zgorzelec muszą wygrać z GKS-em Tychy

Weegree AZS Politechnika Opolska nadal w grze. Podopieczni Roberta Skibnickiego pokonali PGE Turów Zgorzelec 112:88 i nadal mogą myśleć o szansie na awans do pierwszej ósemki.

Sam mecz z przedostatnią drużyną ligi był prawdziwą ucztą dla bezstronnych fanów koszykówki. Obie drużyny prowadziły ofensywnego kosza, a szczególnie gospodarze w pierwszej kwarcie, gdzieś zdobyli aż 35 punktów przy 18 przyjezdnych. W drugiej części gry Opolanie nawet prowadzili 24-oma oczkami (53:29), ale po odrobinie słabszej końcówkę do przerwy było 58:44.

Po zmianie stron miejscowi po raz kolejny złapali dobry rytm i "odjechali" rywalom. Przed ostatnią kwartą mieli aż 27 punktów. Ostatecznie wygrali 112:88 i w tabeli są na dziewiątym miejscu, mając tyle samo punktów co Pelpin oraz Polonia Warszawa. Kluczowy mecz będzie w środę. Wtedy to akademicy wyjeżdżają do Tychów, zmierzyć się z miejscowym GKS-em.