• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 8150
  • Dodano: 2023-04-01 / 18:15
  • Komentarzy: 0

  Biegli "Dla Żartu" ale za to ponad 2 km. Za nami rodzinny bieg w Opolu

  Żartobliwa nazwa, śmieszny regulamin, wesoła trasa, a to wszystko w prawdziwych zawodach biegowych "Dla żartu". Opolanie zmierzyli się z wyzwaniem, jaki postawił przed nimi Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Za nami rodzinny bieg.


  Punktualnie o godzinie 11:11 1 kwietnia wystartował I Bieg dla żartu. Biegacze przyznają, że atmosfera na biegu była równie zabawna, jak nazwa wydarzenia.

  Mimo zmiennej pogody, a przede wszystkim deszczu, na starcie imprezy pojawił się niemal komplet zawodników, a miejsc przewidziano 299. Nie zabrakło również żartobliwych strojów. Niektórzy uczestnicy sprawdzali swoje biegowe możliwości, inni potraktowali bieg jako okazję do rodzinnego, żwawego spaceru.

  - Uwielbiam takie wydarzenia, megafajny bieg, w którym wziąłem udział z kolegami z klasy. Na trasie było trochę przeszkód, trzeba było na przykład pokonać kilkadziesiąt metrów tyłem, czy przejść slalom. Deszcz nam wcale nie przeszkadza, jest ciepło. Chciałbym, aby takie wydarzenia były częściej, super się bawiliśmy - mówi jeden z młodszych uczestników.

  W imprezie wzięły udział całe rodziny. - Dziś biegnę z tatą. To taki idealny dystans, żebyśmy się wspierali na trasie i spróbowali nie przerywać biegu. Na tę pogodę przygotowywaliśmy się już od wczoraj, wiedzieliśmy, że na słońce nie ma co liczyć. Koledzy z klubu biegowego mówią, że nie ma złej pogody na bieganie i to też było dzisiaj moje motto - mówi Wojtek z Klubu Biegowego Odra Opole.

  Wszyscy uczestnicy, którzy przekroczyli metę otrzymali roześmiane medale. Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia w naszej galerii.

  Zdjęcie (1/53)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".