• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 7115
  • Dodano: 2023-03-31 / 18:20
  • Komentarzy: 1

  Masa Krytyczna na przywitanie wiosny!

  W pierwszą w tym roku rowerową podróż po Opolu wyruszyły całe rodziny. Byli stali bywalcy, ale też osoby uczestniczące w Masie Krytycznej po raz pierwszy.


  Pierwsza Masa Krytyczna organizowana przez Piastę odbyła się w marcu 2014 roku. W piątek 31 marca rowerzyści znów wyruszyli na ulice miasta. Uczestnicy rozpoczęli przejazd o godzinie 18.00 na Placu Wolności, następnie przejechali trasę:

  Krakowska - Kościuszki - Reymonta- Żeromskiego - Oleska - Sienkiewicza - Sądowa - Nysy Łużyckiej - Niemodlińska - Wojska Polskiego - Walerego Wróblewskiego - Stawowa - Chmielowicka - Krapkowicka - Most Pajęczy Bolkowska - Spychalskiego - Piastowska Zamkowa, skąd wrócili na Plac Wolności.

  Masę Krytyczną Tradycyjnie zorganizowało stowarzyszenie Piasta Opole. Frekwencja była imponująca.

  - Na wyjście z domu namówiła mnie koleżanka. Pogoda może nie jest dziś idealna na rower, ale z uwagi na to, że lubię spędzać czas w gronie znajomych, to nie mogłam odmówić. Moje dzieciaki też mają rowery, myślę że kolejne wydarzenie odbędzie się już w większym gronie - rodzinnym, na co mocno czekam. Uważam, że częściej powinniśmy wsiadać na rowery - mówi Małgorzata z Opola.

  - Brakuje takich wydarzeń. Mówię tutaj o sporcie, rolkach, rowerze. Dziś jedziemy w gronie przyjaciół, ale koniecznie trzeba się organizować częściej. Przed nami mam nadzieję piękna wiosna, potem lato, wykorzystajmy to i ruszajmy się - dodaje inny uczestnik.

  Zdjęcie (1/29)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-04-01 14:15:08 [5.172.236.*] id:1658390  
  paleo: Napisał postów [283], status [maniak] Reputacja
  Było by fajnie, gdyby Masa Krytyczna przemówiła do rowerzystów by nie przejeżdżali rowerami przez przejście dla pieszych na którym nie ma czerwonej ścieżki rowerowej.

  Nick:
  Treść: