• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 12135
  • Dodano: 2023-03-30 / 20:19
  • Komentarzy: 1

  Trwa modernizacja ulicy Krapkowickiej. Prace potrwają jeszcze rok

  Opolanie muszą uzbroić się w cierpliwość. Prace na Krapkowickiej idą zgodnie z harmonogramem, jednak trochę potrwają. Planowane jest oddanie drogi do użytku na początku (w pierwszym kwartale) 2024 roku.


  Trwa wyczekiwana modernizacja ulicy Krapkowickiej. Wiadukt kolejowy na ulicy Krapkowickiej od lat jest bolączką wielu przejezdnych. Przede wszystkim poprzez swoje wymiary ogranicza skutecznie ruch w ciągu ulicy Krapkowickiej tworząc korki. Jest też dość niski, co stanowi problem dla większych pojazdów, bardzo często dochodzi tam do wypadków. W połowie maja 2019 roku Miejski Zarząd Dróg zapowiedział przebudowę kłopotliwego wiaduktu. Po długich oczekiwaniach miasto Opole porozumiało się z PKP w tej sprawie i prace w końcu ruszyły.

  Prace prowadzi Miejski Zarząd Dróg w Opolu i PKP. Na czas prowadzenia prac przejazd i przejście pod wiaduktem pozostają zamknięte. Objazd jest poprowadzony ulicami Wojska Polskiego i Prószkowską. Dodatkowo na skrzyżowaniu Prószkowskiej z Wróblewskiego zamontowana jest sygnalizacja świetlna. Ponadto na Wróblewskiego wyznaczony został lewoskręt dla skręcających w ulicę Prószkowską.

  - Dzięki tej inwestycji poszerzona zostanie ulica, ale przede wszystkim zmodernizowany zostanie wiadukt, który wielokrotnie był przyczyną wypadków, w tym śmiertelnych! Wiadukt zostanie poszerzony i pogłębiony, dzięki czemu nie będzie się go już przejeżdżać rotacyjnie, a także zmieszczą się pod nim autobusy. Przebudowa umożliwi też szybszy wjazd/wyjazd do Opola - informuje na Facebooku prezydent miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski.

  Koszt prac sięgnie kwoty około 17 mln zł. Wykonawcą w imieniu miasta jest firma WASBUD.

  Zdjęcie (1/22)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-03-31 12:50:12 [89.67.3.*] id:1658356  
  DonPedro69: Napisał postów [11016], status [VIP] Reputacja
  Ja cię nie mogę!!! Nie wiedziałem, że tam jest tylko jeden tor i taka mega budowa na moście leci. Pełny szacun!

  Nick:
  Treść: