• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1533
  • Dodano: 2023-03-29 / 19:00
  • Komentarzy: 0

  Już w ten piątek Mistrzostwa Polski Amatorów w hokeju na lodzie 2023 Dywizja III

  W nadchodzący weekend Opole stanie się gospodarzem Mistrzostw Polski Amatorów w hokeju na lodzie. Turniej rozpocznie się w piątek 31.03 i potrwa do niedzieli 02.04. Po raz pierwszy w historii, najważniejsza impreza dla hokeistów-amatorów odbędzie się w Opolu w hali lodowiska "Toropol" przy ulicy Barlickiego 13.

  Coroczne Mistrzostwa Polski Amatorów odbywają się w różnych miastach Polski i cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród zawodników, jak i kibiców oraz entuzjastów hokeja na lodzie. Organizatorzy zapewniają trzy dni pełnych emocji rozgrywek.

  - Celem turnieju jest przede wszystkim promowanie regionu jako miejsca, w którym mimo rozwiązania profesjonalnej drużyny hokejowej, sport ten wciąż jest żywy i przyciąga na opolskie lodowisko wielu zawodników, działaczy, trenerów, młodych wychowanków i ich rodziców - mówi Tomasz Śleziona z amatorskiej drużyny hokeja Orlik Opole i jeden z organizatorów turnieju.

  W turnieju weźmie udział 12 drużyn z całej Polski, m.in. z Wrocławia, Nowego Targu i Poznania, co oznacza, że na lodowisku zobaczymy ponad 250 zawodników. Każda z drużyn będzie miała także swój sztab trenerski oraz kibiców, co przyciągnie do naszego miasta kilkuset gości. To niepowtarzalna okazja do promocji Opola i regionu na szczeblu krajowym.

  Najmłodsi zawodnicy mają lat 18, najstarszy ma 73, pochodzą z wielu zakątków Polski (miejscowości mniej i bardziej znanych), hokeiści amatorzy na co dzień wykonują przeróżne zawody (np. pracownicy budowlani czy biurowi, strażacy, lekarze, księża, prawnicy, aktorzy, dziennikarze, profesorowie, dyrektorzy czy biznesmeni). Łączy ich wspólna pasja, jaką jest gra w hokeja na lodzie w wydaniu amatorskim.

  Początek turnieju w piątek o godzinie 12:00 a pierwszym zespołem grupy A jest gospodarz turnieju Orlik Opole, który zagra z Ice Breakers Sosnowiec.

  Mistrzostwa Polski Amatorów są corocznie największym świętem polskiego hokeja amatorskiego. Na rozgrywki wstęp wolny.

  Patronat 24opole
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".