• Wyświetleń: 781
    • Dodano: 2023-03-27 / 20:30

Weegree przegrywa w stolicy

Była to trzecia porażka z rzędu Opolan

Zdecydowanie w słabszej formie są ostatnio zawodnicy Roberta Skibniewskiego. Weegree w wyjazdowym spotkaniu z Polonią Warszawa przegrywa 69:94.

Mecze wyjazdowe nie są mocną stroną Opolan. Niestety, dwa ostatnie spotkania to były porażki wyjazdowe - w dramatycznych okolicznościach z Książem Wałbrzych oraz z MKKS-em Koszalin. Warszawiacy byli za to w znakomitej formie - przed meczem z Weegree mieli serię siedmiu zwycięstw z rzędu.

Choć po pierwszej kwarcie to Opolanie prowadzili różnicą czterech punktów. W drugiej części wszystko posypało się od stanu 35:35. Wtedy to gospodarze zdobyli aż siedemnaście punktów przy jedynie trzech gości i do przerwy prowadzili różnicą czternastu oczek.

Po zmianie stron Weegree nie było w stanie odrobić strat z tej kwarty. Tego dnia Polonia była po prostu za mocna. W finałowych dziesięciu minutach, od stanu 82:69, Poloniści zdobyli aż dwanaście oczek z rzędu i komplet punktów został w stolicy.

KKS Polonia Warszawa - Weegree AZS Politechnika Opolska 94:69 (18:22, 34:16, 18:16, 24:15)