• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1177
  • Dodano: 2023-03-24 / 10:33
  • Komentarzy: 0

  Próbował uciec policjantom, bo był pijany

  (Fot. KPP Krapkowice)

  Kilkanaście minut trwał policyjny pościg za kierującym motorowerem, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało 44-laetni mieszkaniec Zdzieszowic miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz, mężczyzna za swoje wybryki odpowie przed sądem.

  W minioną środę (22.03.) tuż po godzinie 23:00, policjanci zwrócili uwagę na kierującego motorowerem, którego sposób jazdy wskazywał, że może on być nietrzeźwy. Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania. Ten jednak zignorował to polecenie i zaczął uciekać.

  Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nim w pościg, cały czas dając sygnały do zatrzymania się. Kierowca nie reagował i nie zważając na nic uciekał dalej, łamiąc niemal wszystkie napotkane po drodze przepisy drogowe. Mężczyzna wjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, nie stosował się do znaków drogowych, podwójnej linii ciągłej czy znaku zakaz wjazdu. W pewnym momencie jechał nawet chodnikiem.

  Pościg zakończył się po kilku minutach zatrzymaniem mężczyzny. Szybko wyszło na jaw, że 44-latek kierował w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad dwa promile alkoholu w jego organizmie.

  Teraz mężczyzna usłyszy zarzuty. Za niezatrzymanie się do kontroli, kierowanie motorowerem pod wpływem alkoholu oraz popełnione wykroczenia, grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".