• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 14784
  • Dodano: 2023-03-24 / 16:14
  • Komentarzy: 13

  Skrzyżowanie Luboszyckiej i Nysy Łużyckiej doczeka się przebudowy

  Niebezpieczne skrzyżowanie pójdzie do przebudowy. Miejski Zarząd Dróg w Opolu planuje wybudować na skrzyżowaniu ulic Luboszyckiej i Nysy Łużyckiej pas włączeniowy do ruchu dla kierowców jadących od strony Luboszyckiej i Chabrów.


  Zmotoryzowani będą mogli czuć się pewniej na niebezpiecznym skrzyżowaniu Luboszyckiej i Nysy Łyżyckiej. Prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Całe zadanie opiewa na blisko 18 milionów złotych. Miasto na przebudowę skrzyżowania zdobyło rządowe dofinansowanie.

  W ramach jednego projektu "Budowa i przebudowa dróg wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie Miasta Opola" miastu przyznano właśnie ponad 8,8 mln zł. W 2023 i następnym roku ratusz w ramach dotacji przebuduje skrzyżowanie ul. Luboszyckiej z ul. Nysy Łużyckiej, ale też skrzyżowanie ulic Prószkowska-Mehla-Wyszomirskiego w Wójtowej Wsi, wybuduje drogę przy ul. Jaśminowej i ul. Herbacianej (Czarnowąsy), odcinek ul. Lwowskiej od skrzyżowania z ul. Kresową do ul. Wygonowej (osiedle Kolorowe Domy), a także rozbuduje ul. Zwierzyniecką wraz ze skrzyżowaniem z pl. Wolności.

  W przebudowie skrzyżowania Luboszycka - Nysy Łużyckiej chodzi o to, aby samochody, które będą wyjeżdżały z Luboszyckiej mogły bezpiecznie włączyć się do ruchu, bez wjeżdżania od razu na pas, po którym jeżdżą samochody. Bardzo często dochodziło tam do kolizji i wypadków, właśnie z uwagi na auta wyjeżdżające z Luboszyckiej.

  Zdjęcie (1/12)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".