• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 7039
  • Dodano: 2023-11-03 / 11:13
  • Komentarzy: 8

  Tablice informacyjne dla rowerzystów przy niebezpiecznym skrzyżowaniu

  Przebudowa niebezpiecznego skrzyżowania dała nowe wyzwania zmotoryzowanym i drogowcom. Rowerzyści i piesi muszą patrzeć na znaki.

  Miejski Zarząd Dróg poinformował jakiś czas temu o ukończonej przebudowie skrzyżowania ulic Luboszyckiej i Nysy Łużyckiej. Piesi i rowerzyści mogą pokonać nowo przebudowane skrzyżowanie, jednak muszą trzymać się nieco odmiennych zasad. Ścieżka rowerowa poprowadzona przez wysepkę na skrzyżowaniu Luboszyckiej z Nysy Łużyckiej jest niekomfortowa zarówno dla rowerzystów, jak i zmotoryzowanych. Co więcej - nie wymalowano tam pasów, co oznacza w skrócie - że na tym odcinku pierwszeństwo mają pojazdy.

  Przy skrzyżowaniu ulic Luboszyckiej i Nysy Łużyckiej zostały już zamontowane tablice informacyjno-edukacyjne dla rowerzystów i pieszych.

  - Ich zadaniem jest przypomnienie rowerzystom, że na tym skrzyżowaniu bezwzględnie pierwszeństwo mają samochody, a sam przejazd ma charakter sugerowanego - informuje Miejski Zarząd Dróg w Opolu.

  Tablice mają kolor żółty, wymiary 100x22 cm i są bardzo dobrze widoczne już z daleka.

  - To kolejny krok ku podniesieniu bezpieczeństwa w obrębie niedawno przebudowanego skrzyżowania Luboszyckiej z Nysy Łużyckiej - dodaje MZD.


  Zdjęcie (1/8)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".