• Wyświetleń: 1137
  • Dodano: 2023-03-26 / 11:50
  • Komentarzy: 1
  • Artykuł sponsorowany

  Podnośnik samochodowy - funkcje i zastosowanie

  Podnośnik samochodowy to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia warsztatu wulkanizacyjnego. Bez tego urządzenia ciężko wyobrazić sobie pracę mechanika czy wulkanizatora. Oczywiście niewielkie naprawy można przeprowadzić przy pomocy hydraulicznego podnośnika słupkowego, lecz w przypadku bardziej skomplikowanych usterek konieczne jest wykonanie przeglądu podwozia, do którego trzeba użyć zaawansowanego podnośnika. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak działa podnośnik samochodowy i czym dokładnie jest ten sprzęt, to kontynuuj czytanie.

  Podnośnik samochodowy - funkcje


  Podnośniki samochodowe to sprzęty mechaniczne przeznaczone do unoszenia aut w celu przeprowadzenia ich dokładnej diagnostyki. Urządzenia te gwarantują rewelacyjne wsparcie techniczno-diagnostyczne w warsztatach wulkanizacyjnych i mechanicznych oraz w serwisach samochodowych. Podnośniki umożliwiają szybką i płynną regulacją wysokości unoszenia aut, zapewniając bardzo wysoki komfort pracy. Pozwalają one na przeprowadzanie prac naprawczych przy podwoziu pojazdu.


  Urządzenia te dostępne są w wielu wariantach, dzięki czemu z łatwością można wybrać model dopasowany do typu wykonywanych prac. W sprzedaży występują zarówno podnośniki przeznaczone do unoszenia aut osobowych, jak i sprzęty dedykowane do obsługi pojazdów ciężarowych i dostawczych. Ponadto podnośniki różnią się między sobą rodzajem napędu, maksymalną wysokością podnoszenia auta, szybkością unoszenia pojazdu i oczywiście ceną.


  Podnośniki samochodowe - rodzaje


  W sprzedaży dostępny jest szeroki wybór podnośników samochodowych. Wyróżnia się modele:
  • płytowe - stanowią perfekcyjne rozwiązanie dla warsztatów wymiany ogumienia. Pozwalają na szybkie i proste uniesienie całego samochodu dzięki podparciu w punktach konstrukcyjnych podwozia.

  • Nożycowe - pozwalają na unoszenie pojazdów na określoną wysokość, dzięki czemu umożliwiają wykonywanie prac pod podwoziem. Ułatwiają m.in. serwisowanie ogumienia. Wyposażone są w specjalną platformę zamocowaną do układu nożyc. Jak działa podnośnik nożycowy? Na podstawie 2 siłowniki, które produkują energię mechaniczną potrzebną do rozłożenia układu nożyc. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem tego rodzaju podnośnika, wejdź na stronę: https://sklep.tiptopol.pl/podnosniki-samochodowe-nozycowe.html.

  • Kolumnowe - przeznaczone są do unoszenia pojazdów. Wyróżniają się bardzo dużą popularnością ze względu na swoją uniwersalność i stosunkowo prostą obsługę. Umożliwiają wykonywanie różnorodnych czynności serwisowych pod podwoziem samochodu. Pozwalają na uniesienie auta do wysokości zapewniającej bardzo wysoki komfort pracy. Występują w różnych wariantach, m.in. jedno- i dwukolumnowe. Ponadto różnią się typami napędu. Wyróżnia się podnośniki kolumnowe śrubowe oraz hydrauliczne.


  Jak wybrać podnośnik samochodowy?


  Na rynku dostępny jest szeroki wybór podnośników samochodowych, dlatego wybór najlepszego stanowi nie lada wyzwanie. Podczas zakupu tego urządzenia należy wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj wykonywanych prac, swoje możliwości finansowe, markę sprzętu i wymagania względem tego produktu.


  Wybierając podnośnik, zwróć uwagę na maksymalny udźwig poszczególnych urządzeń. Zastanów się, czy będziesz obsługiwał wyłącznie samochody osobowe, czy również pojazdy dostawcze i ciężarowe. Jeśli chcesz zająć się tylko naprawą aut osobowych, to wybierz podnośnik o udźwigu do 2,5 t. Jeśli zamierzasz dodatkowo serwisować samochody dostawcze, sięgnij po urządzenia do 3,5-6 t. Jeśli natomiast szukasz sprzętu do obsługi pojazdów ciężarowych, to zainwestuj w podnośnik o udźwigu powyżej 6 t.


  Podczas zakupu podnośnika samochodowego zwróć również uwagę na producenta urządzenia. Najlepiej wybrać sprzęt renomowanej marki, cieszącej się świetnymi opiniami i dużą popularnością wśród wulkanizatorów, mechaników i serwisów samochodowych. Świetnej jakości podnośniki zamówisz na stronie: https://sklep.tiptopol.pl/. Firma TIP-TOPOL oferuje solidne urządzenia, które zachwycają trwałością, wytrzymałością i rewelacyjnymi parametrami. Wśród jej asortymentu można znaleźć m.in. podnośniki nożycowe samochodowe i modele kolumnowe.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-03-26 22:17:23 [185.127.22.*] id:1658101  
  Rolnikos: Napisała postów [9192], status [VIP] Reputacja
  Mam podnośnik hydrauliczny słupkowy dwustopniowy nie ma lepszego za jednym razem podniesie 40cm nie trzeba na dwa razy podkładać.

  Nick:
  Treść: