• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1189
  • Dodano: 2023-03-23 / 16:16
  • Komentarzy: 1

  Policjanci przyłączyli się do sprzątania Turawy w ,,Światowy Dzień Wody"

  (Fot. KMP Opole)

  Na terenie jezior turawskich odbyło się sprzątanie terenów przywodnych. W oczyszczaniu planety aktywnie brali udział uczniowie z Gminy Ozimek, Turawy i stolicy Opolszczyzny. W akcję włączyli się również policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

  Bez wody nie byłoby życia, a jej wpływ na środowisko ma ogromne znaczenie. O tym, jak ważne jest utrzymanie porządku na terenach rekreacyjnych nie trzeba przekonywać. Najlepszym tego dowodem byli uczestnicy dzisiejszego przedsięwzięcia. Odzew ze strony dzieci i młodzieży przerósł oczekiwania organizatorów, bowiem na sprzątanie jezior turawskich, stawili się licznie. Działania organizatorów wsparli młodzi ludzie nie tylko z gminy Ozimek i Turawa, ale także ze stolicy województwa.

  Bowiem przypada ,,Światowy Dzień Wody". Tego dnia, wszyscy którzy chcą przysłużyć się wodom w naszym kraju, mieli okazję zadbać o porządek i przyłączyć się do akcji sprzątania. Dlatego w działaniach wzięli również udział opolscy policjanci, którzy tak jak inni - wyposażeni w rękawice i worki - zadbali o porządek tego wyjątkowego na Opolszczyźnie miejsca.

  Pamiętajmy ! "Wody to nie śmietnik". Poprzez realizację takich inicjatyw, możemy kształtować poczucie odpowiedzialności społecznej za lokalne środowisko, a także przekazywać wiedzę o dużej skali problemu, którym jest zaśmiecanie rzek i zbiorników wodnych. Woda jest naszym wspólnym dobrem, a negatywne skutki powstałe w wyniku jej zanieczyszczania oddziałują również na całe środowisko.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-03-23 20:26:36 [83.26.159.*] id:1658034  
  devilopole: Napisał postów [725], status [rozpisany/na] Reputacja
  gdyby tak przyłączyli się do protestów - władza by się posrała

  Nick:
  Treść: