• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3786
  • Dodano: 2023-03-23 / 20:38
  • Komentarzy: 1

  2 miliony złotych na remont dwóch boisk w Opolu

  Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło rozstrzygnięcie "Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej - edycja 2022", który jest komponentem infrastrukturalnym Programu Wsparcia Mistrzów. Celem programu jest rozwój infrastruktury piłkarskiej klubów Ekstraklasy oraz I ligi.


  Program kładzie nacisk na obiekty mające służyć akademiom i szkółkom piłkarskim klubów Ekstraklasy oraz I ligi, czyli na infrastrukturę szczególnie atrakcyjną i istotną dla dzieci i młodzieży, chcących rozwijać swoje umiejętności sportowe. U podstaw programu leży założenie, oparte o wcześniejsze doświadczenia resortu w zakresie realizacji programów dedykowanych konkretnemu rodzajowi infrastruktury sportowej, iż bodźce w postaci dotacji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, skutecznie zachęcają inwestorów do rozwoju bazy sportowej i przekładają się na wzrost liczby danych obiektów, a co za tym idzie - na wzrost liczby ich użytkowników.

  O pozytywnym rozpatrzeniu wniosku poinformował prezydent miasta Opola, Arkadiusz Wiśniewski na Facebooku.

  - Otrzymaliśmy 2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu na modernizacje boisk przy ul. Północnej i na ul. Bielskiej. Kasa jest na wymianę nawierzchni boiska ze sztuczna trawą oraz wymianę oświetlenia na lepsze i bardziej ekonomiczne. Ważnym argumentem była gra OKS Odra Opole S.A. w I lidze, bo program jest dedykowany klubom I i ekstraligi. Cały koszt prac 4 mln zł. Młodzi opolanie ogromnie się ucieszą. Bardzo dziękuję - pisze prezydent.

  - Wsparciem objęta zostanie w szczególności baza szkoleniowo-treningowa, niezbędne zaplecza oraz obiekty o charakterze badawczo-rozwojowym w obszarze piłki nożnej. Zapewnienie nowoczesnej oraz odpowiadającej najwyższym standardom infrastruktury sportowej, zwłaszcza dzieciom i młodzieży, ma służyć podnoszeniu ogólnego poziomu piłki nożnej w Polsce - powiedział na konferencji prasowej minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

  Wartości dofinansowania wyliczone zostały zgodnie z założeniami programu. W chwili obecnej finalizowana jest ocena merytoryczna (techniczna i ekonomiczna) każdego ze złożonych wniosków, która ostatecznie potwierdzi kwoty dofinansowań w ciągu najbliższych tygodni.

  Zdjęcie (1/10)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-03-23 21:35:55 [83.4.127.*] id:1658036  
  Gaz: Napisał postów [5489], status [VIP] Reputacja
  No i bardzo dobrze,kto ma jakiś problem ????

  Nick:
  Treść: