• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 9682
  • Dodano: 2023-03-22 / 10:00
  • Komentarzy: 0

  Politechnika podała program tegorocznych Piastonaliów

  (Fot. Archiwum)

  Piastonalia to największa i najważniejsza studencka zabawa w regionie. Program tegorocznej Studenckiej Wiosny Kulturalnej na Politechnice Opolskiej zapowiada się niezwykle imponująco: to nie tylko duża dawka dobrej muzyki ale całe mnóstwo innych atrakcji.


  - Pierwszy dzień wiosny to okazja do zaprezentowania programu największego studenckiego wydarzenia w regionie, czyli Studenckiej Wiosny Kulturalnej Piastonalia 2023. Mamy nadzieję, że przygotowane przez Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej liczne atrakcje przypadną do gustu naszym studentom a także pozostałym mieszkańcom Opola, którzy także licznie brali udział w ostatniej edycji studenckiego święta - mówi prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

  Jak każe studencka tradycja, punktem obowiązkowym Piastonaliów jest przejęcie przez studentów władzy nad miastem. Po symboliczny klucz do bram Opola studenci w barwnej żakinadzie wyruszą w środę 24 maja o godz. 11.

  Dzień później, na politechnicznych błoniach rozpoczną się koncerty. - Przed nami duża dawka dobrej muzyki. W tym roku zwiększyliśmy ilość wykonawców, którzy wystąpią na politechnicznych błoniach. W czwartek 25 maja zapraszamy na koncerty czołówki polskiego hip-hopu. Na scenie wystąpią Sarius, Słoń, O.S.T.R., Young Igi. Natomiast piątek 26 maja to dzień rockowy. Jesteśmy pewni, że fani tego gatunku muzyki także będą zadowoleni. Na błoniach wystąpią bowiem: Farben Lehre, Łydka Grubasa, Strachy na Lachy oraz Nocny Kochanek - wylicza Wojciech Wojnar, zastępca przewodniczącego Samorządu Studenckiego Politechniki Opolskiej.

  - Warto zwrócić uwagę także na support. W czwartek wystąpi nasz student pod pseudonimem Zaczarowany Dorożkarz, w piątek opolski zespół Excess. Dodatkowo, na pierwszym kampusie będzie ustawiony namiot, w którym będzie można bawić się przy innych rytmach muzyki niż tych ze sceny. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie coś dla siebie - dodaje Wojciech Wojnar.

  - Studencka Wiosna Kulturalna to także szereg innych atrakcji. Wśród naszych poza muzycznych propozycji jest m.in. piknik z rektorem i prorektorami na terenie pomiędzy akademikami, gdzie będzie można spróbować swoich sił w rozmaitych konkurencjach, np. w mega piłkarzykach, które rozgrywają się na dmuchanym boisku: sześcioosobowe drużyny przyczepione są do specjalnych poprzeczek w zależności od zajmowanej na boisku pozycji pojedynczo, parami bądź trójkami. Przygotowaliśmy także zawody sportowe oraz e-sportowe - wylicza Krzysztof Rzym z Samorządu Studenckiego Politechniki Opolskiej.

  - Kolejnym punktem Piastonaliów na Politechnice Opolskiej jest rajd motocyklowy z rektorem, w którym uczestnicy wspólnie pokonają ok. 200 kilometrów po ciekawych zakątkach Opolszczyzny. Piastonalia tradycyjnie kończymy w sobotę wieczorem kinem samochodowym na drugim kampusie. Film, który będzie można zobaczyć w tej niecodziennej formie zostanie wyświetlony także z ukraińskimi napisami - zapowiada Krzysztof Rzym.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".