• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 9423
  • Dodano: 2023-03-20 / 11:15
  • Komentarzy: 1

  Przypadkowy przechodzień zaatakowany ostrym narzędziem przez 30-letniego napastnika

  (Fot. Archiwum)

  30-latek, mieszkaniec Szarych Szeregów w Opolu trafił już do aresztu. Po bestialskim ataku toporkiem na przypadkowym przechodniu może spędzić długie lata w więzieniu. Sprawą zajmuje się już opolska Prokuratura. Niewykluczone, że atak na kobietę, do którego doszło dzień wcześniej, również jest sprawką zatrzymanego Wojciecha K.


  Do brutalnej napaści z ostrym narzędziem w postaci toporka na przypadkową osobę doszło na ulicy Niemodlińskiej w Opolu w nocy z soboty na niedzielę. 30-letni Wojciech K., mieszkaniec Opola zaatakował toporkiem przypadkowego przechodnia. Ofiara z obrażeniami głowy trafiła do szpitala.

  - W dniu 18 marca przy ulicy Niemodlińskiej doszło do ataku na przypadkowego przechodnia. Mężczyzna został zaatakowany toporkiem, zostały mu zadane dwa ciosy z zaskoczenia w okolice głowy. Pomimo zadanych ciosów, mężczyzna podjął pościg za napastnikiem, dogonił go i przy pomocy przechodniów obezwładnił, a następnie doszło do zatrzymania tego mężczyzny przez funkcjonariuszy policji - mówi prokurator Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

  Ekspertyza, relacja pokrzywdzonego, a także oględziny tego narzędzia pozwoli określić, czy to były dwa ciosy, czy więcej.

  - Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania pozbawienia życia. Z uwagi na siłę ciosów, użyte narzędzie oraz miejsca, w które skierował te ciosy. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego mu czynu, odmówił składania wyjaśnień. Wczoraj Sąd Rejonowy w Opolu na wniosek prokuratora zastosował tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

  W trakcie przesłuchania Wojciecha K. ujawniono u niego narkotyki, w związku z tym usłyszał także zarzut nielegalnego posiadania amfetaminy i marihuany. Nie wiadomo, czy w momencie ataku mężczyzna był trzeźwy. Pobrano mu krew do badań.

  - Biegli psychiatrzy ustalą, czy mężczyzna w trakcie ataku był poczytalny - dodaje prokurator Stanisław Bar.

  Warto dodać, że dzień wcześniej doszło do podobnego ataku w Opolu, w którym ucierpiała kobieta. Również zadano jej ciosy tępym narzędziem. - Prokuratura Rejonowa w Opolu nadzoruje dochodzenie w związku z napaścią na kobietę, której również zadano ciosy tępym narzędziem. Mamy świadomość, że te zdarzenia mogą się wiązać. Trwają badania, które mają dać odpowiedź, czy to Wojciech K. stoi za poprzednim atakiem - mówi Stanisław Bar
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-03-20 11:44:44 [80.233.54.*] id:1657894  
  [moderacja]: Napisał postów [9467], status [VIP] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść: