• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1518
  • Dodano: 2023-03-14 / 12:23
  • Komentarzy: 0

  Fundacja Kwitnące Talenty po raz kolejny szykuje "Zajączka Marzeń"

  (Fot. Dżacheć)

  Opolska Talentownia startuje z wielkanocną coroczną akcją. Możemy pomóc Zajączkowi Marzeń spełnić życzenia dzieci z Domów Dziecka. Ważne jest to, że w tej inicjatywie darczyńcom może zostać niemal każdy, kto chce podzielić się swoim doświadczeniem i talentem, a tym samym zrobić dzieciom prezent.


  "Zajączek Marzeń" pomaga spełniać niematerialne pragnienia dzieci. W poprzednich latach Zajączek Marzeń spełnił kilkadziesiąt życzeń niematerialnych potrzebujących dzieci. Dzięki nim wiele młodych osób z Domów Dziecka wie co lubi robić, zna bliżej siebie. Aktualnie zając zbiera karteczki, na których zapisane są talenty osób, które chcą podzielić się z potrzebującymi oraz pragnienie opolskich dzieci z Domów Dziecka.

  - To z drugiej strony daje szansę ludziom, którzy chcą podzielić się swoimi talentami. Arek chce być jak Lewandowski, chciałby spotkać się ze znanym piłkarzem. Kto wie, może uda się spełnić jego marzenie. Natalia marzy o tym, by nauczyć się robić zdjęcia, bo inne dzieci się z niej śmieją. One chce skorzystać tylko z czyjejś wiedzy, by spełnić swoje marzenie, poradzić sobie z wyzwaniem - mówi Piotr Koziol z Fundacji Kwitnące Talenty.

  - To bardzo ważne, by umieć radzić sobie ze swoimi trudnościami, odkryć swoje talenty, ale też uczyć się radzić ze swoimi trudnościami. Mamy przestrzeń, by różnych rzeczy popróbować. Do Zajączka Marzeń piszą różne dzieci. To głównie podopieczni opolskich placówek, domów dziecka. Już dzieci w wieku przedszkolnym wiedzą, jaki jest sposób na odkrycie talentów. Bardzo ważne jest spróbować, by przekonać się, które z nowych rzeczy są dla nas, a które nie - słyszymy.

  Fundacja Kwitnące Talenty chce dotrzeć do kolejnych potrzebujących osób oraz do ludzi dobrej woli chcących się dzielić w tym szczególnym czasie. W grudniu bezdomni, dzieci z Domów Dziecka otrzymały prezenty rzeczowe w ramach akcji Choinka Życzeń. Teraz życzenia są inne. Zajączek Marzeń pomaga poznać siebie, rozwinąć kompetencje i odkryć talenty dzieci.

  Organizacja pomaga odkrywać i rozwijać talenty od jedenastu lat, dzielić się potencjałem z innymi osobami. Tym razem tuż przed świętami wielkanocnymi rozpoczyna akcję Zajączek Marzeń.

  - Wystarczy zerwać kartkę i zgłosić to w Talentowni lub drogą elektroniczną, a następnie taki prezent dostarczyć do Talentowni, czyli obok zajączka. Ważne, żeby był opisany imieniem, żeby prezenty trafiły do swoich adresatów. Te informacje znajdują się w listach - obok Zajączka Marzeń.

  Życzenia i marzenia opolskich dzieci związane są ze spotkaniem z Robertem Lewandowskim w Europejskim Dniu Talentów choćby online. To marzenie wielu dzieci z Domów Dziecka - nie tylko chłopców.

  Arek lat 15 napisał: "Choinka Życzeń spełniła moje marzenie o butach sportowych. Chcę być jak Lewandowski, ale nie wiem jak tego dokonać. Chciałbym choć jedną chwilę porozmawiać z moim idolem". Arek dodał: "Jestem ubogim dzieckiem. Mieszkam w Domu Dziecka. Marzę, aby moje marzenie kiedyś się spełniło" - napisał.

  Czternastoletnia Natalia natomiast lubi fotografować. Sprawia jej to ogromną radość. Ciągle słyszy od swoich kolegów różne docinki, mówi Natalia: "Przestań ciągle gadać o zdjęciach! Nie da się tego słuchać." Z tego powodu jest jej bardzo smutno. "Uwielbiam robić zdjęcia, ale ciągła krytyka innych mnie zniechęca. Marzę o tym, by spotkać się z kimś, kto zna się na fotografowaniu, by podpowiedział mi co zrobić, by spełnić swoje marzenie." - dodaje Natalia.

  - Życzenia i marzenia, które nasi młodzi przyjaciele wypisali w swoich listach, są bardzo niewygórowane. Wiele z tych osób nie dostało żadnego prezentu od bardzo dawna. Bardzo prosimy o pomoc w spełnieniu życzeń oraz o pomoc w dotarciu do potrzebujących osób - mówi Piotr Koziol.

  Można też dzielić się swoimi talentami, by potrzebujące dzieci z placówek mogły skorzystać z inspiracji, zajęć, spotkań, warsztatów. Można skorzystać ze spotkania z pomarańczowym koziołkiem, który podróżuje odkrywając i rozwijając talenty dzieci, młodzieży i dorosłych. Można też skorzystać z prelekcji lub warsztatów jak radzić sobie w trudności, czy w stresie. To talenty, którymi możemy się podzielić z potrzebującymi dziećmi już teraz. Kto dołączy następny, by podzielić się swoimi talentami i umiejętnościami?

  Święta już za niecały miesiąc. Zachęcamy do dzielenia się dobrem w tym wyjątkowym czasie.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".