• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 11469
  • Dodano: 2023-03-12 / 16:10
  • Komentarzy: 0

  Morsowali w pięknym słońcu

  Piękne słońce było idealnym dodatkiem do coniedzielnego spotkania grupy Morsy Opole. Woda pozostaje bardzo zimna, dlatego jeśli ktoś zastanawia się, czy wchodzenie do niej ma sens, to jest to nadal dobry pomysł.


  Członkowie grupy Morsy Opole przyznają, że regularne morsowanie ma tylko plusy. Większość za największą zaletę morsowania podaje brak chorób i przeziębień. Ten sposób hartowania organizmu jest nie tylko w modzie, ale jest zdecydowanie jedną z najtańszych form zapobiegania infekcjom.

  Niedzielne przedpołudnie przywitało Morsy pięknym słońcem. Ciepło było jednak bardzo złudne, ponieważ woda nadal pozostaje zimna i ma zaledwie kilka stopni Celsjusza. Wiele morsujących wchodzi do wody od lat, ale nadal dochodzą do grupy osoby, które na wejście do wody zdecydowały się po raz pierwszy.

  - Wiele niedziel stałem na brzegu przyglądając się osobom wchodzącym do wody. Przez ostatnie trzy razy miałem ze sobą nawet wszystkie rzeczy jak ręcznik czy klapki, ale bałem się tego pierwszego kroku. Dziś zdecydowałem się po raz pierwszy i muszę przyznać, że to bardzo ciekawe przeżycie. Samo wchodzenie do wody nie jest bardzo przyjemne, kiedy jednak się w niej już stoi ciało się przyzwyczaja. Tą magią jest chyba wyjście i te chwile po ubraniu się. Czułem się jak po treningu, świeżo, z chęcią na dalszy plan dnia. Fajne przeżycie i będę częściej - mówi jeden z grupowiczów.

  Dla niektórych niedzielne wejście to jedno z wielu w tygodniu. - W niedzielę wchodzę z grupą, to okazja do poplotkowania, spędzenia miłego czasu. Staram się znaleźć jeszcze jeden dzień w tygodniu na wejście do wody. Naprawdę super zaczyna się tak dzień - mówi jedna z Morsów.

  Grupa spotyka się co niedzielę, a ostatnie wejście odbędzie się po rozpoczęciu kalendarzowej wiosny.

  Zdjęcie (1/54)

  (Fot. Darek)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".