• Wyświetleń: 709
    • Dodano: 2023-02-26 / 09:46

Opolanie przegrywają we Wrocławiu jednym punktem

Weegree wygraną straciło w ostatniej kwarcie

Ależ pech akademików z Opola! Przegrali spotkanie z WKK Wrocław w najmniejszym rozmiarze z możliwych, gdyż jedynie jednym punktem.

Faworyta tego spotkania nie było, choć wyżej w tabeli było notowane Weegree, gdyż znajdowało się w pierwszej ósemce, gwarantującej play-offy. I to oni lepiej zaczęli spotkanie - bardzo szybko wyszli na 8:0, by po pierwszych dziesięciu minutach wygrywać różnicą szesnastu punktów i wydawało się, że to może być kolejne efektowne zwycięstwo Opolan. Lecz nic bardziej mylnego. Znakomitą drugą kwartę zagrali gospodarze, którzy zdołali zniwelować praktycznie całą przewagę (39:40) i tylko trzy szybkie i skuteczne akcje Weegree pozwoliły na trochę oddechu w połowie spotkania.

Po zmianie stron przewaga Opolan nie przekraczała siedmiu punktów, a załamanie przyszło w okolicach 25 minuty spotkania, gdy na chwilę po serii punktowej na prowadzenie wyszli gospodarze. W końcówce jednak odzyskali przewagę Opolanie i przed ostatnią kwartą mieli 4 punkty przewagi. I skutecznie tam ją utrzymywali i nie pozwalali zbliżyć się Wrocławianom. Niestety, w końcówce goście nie wytrzymali i stracili wygraną, a komplet punktów został w stolicy województwa dolnośląskiego.

WKK Wrocław - Weegree AZS Politechnika Opolska 83:82 (14:30, 25:15, 20:18, 24:19)