• Komentarzy: 3

Odra nie dała rady Wiśle Kraków

(Fot. Fb/OKS Odra Opole)

Bohaterem miejscowych został Luis Fernandez.

Niespodzianka była blisko, lecz niestety legendarna Wisła okazała się za mocna. Odra Opole przegrała przy Reymonta w Krakowie 1:2, lecz Opolanie nie zostali "pożarci" przez rywali.

Faworytem byli gospodarze, którzy po nieudanej rundzie jesiennej gonią miejsca aspirujące do awansu do ekstraklasy, natomiast goście chcieli sprawić niespodziankę, która miała dodać im skrzydeł przed następnymi spotkaniami w walce o utrzymanie. Wisła dominowała od pierwszych minut, ale a to zwarcie Odra grała w obronie lub świetnie spisywał się Artur Haluch, tak jak między innymi w 42 minucie, gdy obronił rzut karny wykonywany przez Luisa Fernandeza, po faulu Macieja Makuszewskiego na Bartoszu Jarochu. Wtedy Krakowianie mogli doprowadzić do wyrównania, gdyż pięć minut wcześniej, "centrostrzałem" Mikołaja Biegańskiego pokonał Borja Galan i do przerwy to Odra wygrywała.

Po zmianie stron, Opolanie długo, bo ponad 20 minut, skutecznie bronili się przed atakami pozycyjnymi, lecz Fernandez w końcu znalazł drogę do opolskiej bramki i doprowadził do wyrównania. Niestety, Odra praktycznie nie wychodziła ze swojej połowy, co w końcu musiało się zemścić i ponownie Hiszpan z Krakowa pokonał Halucha, tym razem po dośrodkowaniu idealnie strącił piłkę i zapewnił trzy punkty Wiśle.

Wisła Kraków - Odra Opole 2:1 (0:1)
    Bramki: Borja Galan 38' - Luis Fernandez 68', 86'

2023-02-25 17:01:52 [5.173.113.*] id:1657168
    tippmann: Napisał postów [7576], status [VIP] Reputacja