• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 23755
  • Dodano: 2023-02-26 / 20:03
  • Komentarzy: 0

  Za trzy tygodnie z budynku "Lipsk" zostanie jedynie metalowa konstrukcja

  Widoczny duży postęp prac najważniejszej inwestycji Politechniki Opolskiej. Za około trzy tygodnie z budynku zostanie jedynie metalowa konstrukcja.


  Prace związane z przebudową "Lipska", które wykonuje opolska firma Solid Constructions, trwają od blisko pięciu miesięcy.

  - Prace idą zgodnie z planem. Za trzy tygodnie skończymy demontaż zielonej fasady. Do końca roku systematycznie będziemy zabudowywać fasadę, więc przez jakiś czas będzie widoczny metalowy szkielet - informuje Arkadiusz Walasek, kierownik budowy.

  Projekt przebudowy zakłada także zmiany otoczenia wokół samego budynku, nasadzenia drzew i krzewów oraz powstanie parkingów, na których zadaszeniach zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne. Całkowity koszt inwestycji to 72 mln zł. Dokładnie 51 150 000 zł Politechnika Opolska otrzymała wsparcia z Ministerstwa Edukacji i Nauki.
  W wyremontowanym budynku swoją siedzibę mieć będzie Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki oraz Wydział Ekonomii i Zarządzania.

  - To początek realizacji koncepcji Kampus 2.5, która zakłada lokalizację politechniki w dwóch kampusach, czyli na pierwszym kampusie oprócz dwóch wydziałów w przebudowanym budynku swoją siedzibę ma Wydział Mechaniczny, tam także znajduje się osiedle akademickie. Na drugim kampusie mieści się Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki, Wydział Wychowania Fizycznego, Rektorat oraz administracja, natomiast 0.5 to mieszczący się w centrum miasta Wydział Budownictwa i Architektury - wylicza prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

  Zdjęcie (1/17)

  (Fot. Politechnika Opolska)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".