Często chodzą swoimi ścieżkami, ale większość uwielbia człowieka. Mówi się o nich też, że są wredne czy niewdzięczne, ale wiele "tygrysów" uparcie przeczy tym stereotypom. Dziś wszystkie koty obchodzą swoje święto i warto poświęcić im szczególną uwagę. Czytelnicy chętnie pochwalili się swoimi pupilami, a z naszych obserwacji wynika, że opolskie koty spędzają najwięcej czasu monitorując podwórko przez okno, leżąc na kanapie bądź czekając na stole na posiłek swoich właścicieli.
Stereotypowo koty są bardziej powściągliwe, niezależne i nieprzewidywalne, podczas gdy psy uważane są za przyjacielskie, towarzyskie i otwarte. Czy tacy sami są ich właściciele? Analitycy Facebooka badali różnice między osobami posiadającymi tylko psa oraz osobami deklarującymi, że są typowymi "kociarzami".
Na podstawie ilości znajomych na Facebooku wynika, że psiarze są bardziej towarzyscy i mają średnio 26 znajomych więcej niż kociarze. Z drugiej strony, wielbiciele kotów częściej są zapraszani na różne wydarzenia, co świadczy o tym, że mimo mniejszego grona przyjaciół, mają więcej czasu na spędzanie z nimi wolnych chwil.
Dodatkowo osoby z kotami chętniej nawiązują przyjaźnie z innymi kociarzami. Analogicznie jest z właścicielami psów. Nie znaczy to jednak, że miłośnicy czworonogów i futrzaków żyją ze sobą jak przysłowiowy pies z kotem - takie "mieszane" przyjaźnie są również na porządku dziennym. Można to wytłumaczyć prostym stwierdzeniem - ludzie, którzy kochają zwierzęta wzajemnie się przyciągają.
Dzień Kota to jednak nie tylko oddanie hołdu najpopularniejszemu zwierzęciu domowemu na świecie, ale również inicjatywa mająca na celu uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą iście pieskie życie. W Polsce jest około 17 tysięcy bezdomnych kotów. Akcje charytatywne prowadzą schroniska oraz rozmaite organizacje na rzecz zwierząt.
24mikol: Napisał postów [1477], status [Szycha]
Jakaś duża awaria jest na Dworcu Głównym, coś wiecie?