• Dodano: 2023-02-12 / 08:30

Akademicy nie dali rady Polonii Bytom

W wyjazdowym spotkaniu ulegli różnicą pięciu punktów.

Po ogromnej sensacji, przykra niespodzianka. Weegree AZS Politechnika Opolska, w zeszłej kolejce pokonała lidera ligi, a teraz nie dała rady jednej z najsłabszych drużyn w rozgrywkach - Polonii Bytom.

Faworyzowani Opolanie źle weszli w ten mecz, gdyż po chwili od inauguracyjnej syreny przegrywali 0:7, lecz jeszcze w tej samej kwarcie zdołali odwrócić wynik i to oni po pierwszych 10 minutach wygrywali 24:21. Także rozpoczęcie drugiej części gry nie było dobre w wykonaniu gości - szybko stracili całą przewagę i co więcej - pozwolili odskoczyć bytomskim koszykarzom, którzy do przerwy wypracowali sobie aż 9 oczek przewagi.

Lecz trzecia kwarta była zdecydowanie najlepszą w tym meczu w wykonaniu akademików. Tym razem, to oni najpierw doprowadzili do remisu, a następnie wygrywali nawet już pięcioma punktami (60:55), jednak tuż przed finałową odsłoną mieli tylko oczko różnicy na swoją korzyść. Osobistym rzutem Poloniści na otwarcie czwartej kwarty zremisowali, na czym trójką odpowiedziało Weegree, która zagrało fatalną końcówkę, gdyż ze stanu 79:81, Opolanie zdobyli jeszcze tylko 3 punkty, przy dziesięciu Polonii i komplet punktów został w Bytomiu.

BS Polonia Bytom - Weegree AZS Politechnika Opolska 89:84 (21:24, 28:16, 15:25, 25:19)