• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1197
  • Dodano: 2023-02-13 / 07:41
  • Komentarzy: 2

  "Obniżka" biletów PKP łamie prawo? Politycy Polski 2050 interweniują

  (Fot. Polska 2050 Opole)

  Politycy Polski 2050 interweniowali w sprawie zmian cen biletów przez PKP Intercity. Ich zdaniem kampania reklamowa PKP informująca o powrocie do starych cen jako "obniżce" łamie obowiązującą od początku roku dyrektywę Omnibus, która zobowiązuje firmy do informowania przy reklamach obniżek cen o najniższej cenie w ciągu ostatnich 90 dni. W tej sprawie także został złożony do Inspekcji Handlowej stosowny wniosek.


  "We wtorek PKP Intercity ruszyło z kampanią reklamową o rzekomej obniżce cen biletów. Jednak zabrakło informacji o tym, że "obniżka" jest tak naprawdę powrotem na starym cen... Część z państwa pamięta, jak w PRL podwyżki nazywano "operacjami cenowo-dochodowymi". 11 stycznia PKP nazwało podwyżki "aktualizacją cen". Czasy się zmieniają, propaganda wciąż ta sama. To się odbywa kosztem pasażerów, kosztem nas wszystkich, szczególnie w okresie ferii. Dlatego składamy wniosek do Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej o zajęcie się sprawą." - mówił Adam Gomoła, regionalny rzecznik prasowy partii.

  Szymon Folp, działacz Polski 2050 oraz student Uniwersytetu Opolskiego dodaje "Dziś nie ulega wątpliwościom, że PKP Intercity S.A. naruszyło przepisy ustawy o informowaniu o cenach usług i towarów. Ta ustawa mówi jasno, że przy nowej niższej cenie trzeba także poinformować o starej, najniżej cenie z ostatnich 90 dni... Jako studenci widzimy jak rosną ceny najmu, żywności, a teraz spadły na nas podwyżki cen biletów kolejowych. Dzięki interwencji także naszych polityków udało się wywalczyć powrót do starych cen. Ale stanie się to dopiero po feriach, na które przez drożyznę wielu z nas nie będzie mogło sobie pozwolić."

  "Mamy konkretne rozwiązania jako Polska 2050. Jeden bilet za 150 złoty miesięcznie. To 5 złotych dziennie, za które każdy będzie mógł wsiąść w autobus PKS z Niemodlina do Opola, przejedzie pociągiem z Opola do Warszawy i z dworca centralnego przejedzie tramwajem na Targówek. To tanie, szybkie, wygodne i ekologiczne rozwiązanie, które pozwoli rozwinąć wreszcie transport zbiorowy i zredukować import ropy i benzyny, która płynie do nas głównie z Rosji. Są na to pieniądze, ponad 30 mld zł z KPO jest właśnie na zielony transport. Wystarczy sięgnąć po środki, z których korzysta już niemal cała UE, a Polska wciąż nie" - podsumował Gomoła.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-02-13 12:54:57 [89.67.3.*] id:1656676  
  DonPedro69: Napisał postów [10535], status [VIP] Reputacja
  Zawsze komuś się coś nie podoba. I jak tu ma być dobrze? XDXDXD

  Nick:
  Treść:
  2023-02-13 07:47:42 [91.236.172.*] id:1656670  
  Maksymilian077: Napisał postów [316], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  Pajace od Hołowni, którzy chcą wycofania gotówki z obiegu, żebyśmy byli niewolnikami systemu finansowego już w 100%... tfuuu

  Nick:
  Treść: