• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1099
  • Dodano: 2023-02-09 / 11:57
  • Komentarzy: 0

  Strażacy walczyli z pożarem pustostanu w miejscowości Zakrzów

  Po przyjeździe na miejsce pierwszych jednostek straży pożarnej i rozpoznaniu ustalono, że pali się w przybudówce. Budynek nie był zamieszkały, a paliły się w nim zgromadzone śmieci.


  W środę 8 lutego po godzinie 22.00 służby ratunkowe powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego otrzymały zgłoszenie o pożarze opuszczonego budynku w miejscowości Zakrzów. Do zdarzenia zadysponowano 5 zastępów straży pożarnej, w tym zastępy z JRG w Kędzierzynie-Koźlu, OSP Polska Cerekiew oraz OSP Zakrzów.

  - Zostaliśmy zadysponowani do pożaru pustostanu w Zakrzowie na ul. Cichej. Po dojeździe na miejsce i wstępnym rozpoznaniu okazało się że w budynku gospodarczym doszło do pożaru składowanego tam drewna oraz śmieci. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody na palące się przedmioty. Akcja trwała ponad godzinę - informują strażacy ochotnicy z OSP Zakrzów.

  Na tę chwilę nie wiadomo dlaczego doszło do pożaru. Służby nie wykluczają, że mogło dojść do zaprószenia ognia, lub celowego podpalenia. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia.

  Zdjęcie (1/3)

  (Fot. OSP Polska Cerekiew)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".