• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 948
  • Dodano: 2023-02-09 / 16:10
  • Komentarzy: 1

  Jak wróbelek z Opola został śpiewakiem! Nowa, miejska książeczka dla dzieci

  (Fot. Dżacheć)

  W tym roku Trelek pojawił się w zupełnie nowym, kolorowym wcieleniu. Miasto Opole we współpracy z Stowarzyszeniem Opolski Projektor Animacji Kulturalnych OPAK przygotowało książeczkę z przygodami Trelka dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.  Trelek to uroczy ptaszek, który już od lat związany jest z Opolem. Jego historia sięga do pierwszych festiwali, kiedy to wizerunek śpiewającego ptaszka często pojawiał się na plakatach Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki. Sympatycznego Trelka opolanie znają także 2 Trasy Festiwalowej, która powstała w 2016 roku. Została ona oznakowana budkami w kształcie Wieży Piastowskiej z ptaszkami według projektu Andrzeja Czyczyły, który jest pomysłodawcą imienia "Trelek". Oprócz siedmiu budek, na szlaku znajdują się także Trelki- nawigatorzy, wskazujący kierunek trasy.

  W tym roku Trelek pojawił się w zupełnie nowym, kolorowym wcieleniu. Miasto Opole we współpracy z Stowarzyszeniem Opolski Projektor Animacji Kulturalnych OPAK przygotowało książeczkę z przygodami Trelka dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta. "Trelek i wieżaki" to opolska kolorowanka o tym, jak wróbelek został śpiewakiem. Główny bohater przemierza opolskie przestworza w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: jak pozbyć się tremy i zostać gwiazdą estrady. Na swojej drodze spotyka m.in. Wieżaka Ratuszowego i The Baszciaka... Samego ptaszka, jak i jego wesołe perypetie, zilustrowała opolska artystka, Karolina Procajlo.

  Autorką zabawnego, rymowanego tekstu jest Magdalena Schatt-Skotak, autorka bajek i publikacji dla dzieci:

  -Jest to uniwersalna historyjka o tym, że warto realizować swoje marzenia,, poznawać nowych przyjaciół i wspólnie z nimi pokonywać życiowe trudności - mówi autorka tekstu. - Zależało nam na stworzeniu publikacji, która w swojej formie będzie zapraszać dzieci do interakcji z jej bohaterem. Stąd możliwość kolorowania, ale również przyklejenie naklejek, które pojawiły się w publikacji - dodaje Jowita Lis, współautorka koncepcji, projektantka szaty graficznej, związana z OPAK.

  Książeczka oraz gadżety promocyjne z Trelkiem będą nieodpłatnie kolportowane przez Wydział Promocji Urzędu Miasta Opola oraz Stowarzyszenie OPAK. Kolorowanka jest dostępna również w formie elektronicznej na stronie internetowej Miasta Opola.

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-02-09 20:59:47 [80.52.142.*] id:1656521  
  JutroalboWcale: Napisała postów [483], status [pismak] Reputacja
  A już niebawem ukaże się kolejna część przygód Trelka . Tym razem spotka on Arkadiusza na wiśni.

  Nick:
  Treść: