• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 5289
  • Dodano: 2023-02-07 / 13:21
  • Komentarzy: 2

  Ponad 130 osób spędziło dzień w koszarach w ramach akcji "Trenuj z wojskiem w ferie"

  Ponad 130 śmiałków podjęło wyzwanie i stawiło się na szkolenie w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej w ramach kampanii Trenuj z wojskiem w ferie.


  Po rejestracji i wypełnieniu wymaganych regulaminem dokumentów, uczestnicy szkolenia spotkali się z dowódcą 10 Opolskiej Brygady Logistycznej generałem brygady Maciejem Siudakiem. Dowódca powitał zebranych w koszarach, przybliżył zadania realizowane przez brygadę i życzył wszystkim owocnego szkolenia. Po wykonaniu wspólnego, pamiątkowego zdjęcia, szkoleni zostali odprowadzeni na punkty nauczania.

  W czasie szkolenia uczestnicy poznawali podstawowe umiejętności obronne i wojskowe, m.in. nauczyli się posługiwania bronią, strzelania, rzucania granatami i walki wręcz. Poznawali sposoby przetrwania w terenie i udzielania pierwszej pomocy. Każdy nauczył się zakładać maskę przeciwgazową i filtrowentylacyjną odzież ochronną. Przećwiczono nawiązywanie łączności za pomocą wojskowych radiostacji. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz sprzętu wojskowego, każdy mógł poczuć się kierowcą zestawu niskopodwoziowego JAK czy Ciężkiego Kołowego Pojazdu Ewakuacji i Ratownictwa Technicznego "HARDUN". Nie zabrakło również pojazdów bojowych jak KTO Rosomak oraz najnowszego nabytku Sił Zbrojnych RP, czyli pojazdów Cougar MRAP 4x4. Goście poznali także historię i dorobek 10 Opolskiej Brygady Logistycznej podczas odwiedzin w Sali Tradycji.

  O uczestników szkolenia zadbali kucharze i piekarze z opolskiej jednostki. Rozwinięto kuchnię polową, polowy punkt wydawczy oraz stołówkę. W ramach drugiego śniadania zaserwowano gościom indywidualne racje żywnościowe SR, które każdy przyrządził sobie osobiście. Na obiad, po zakończonym szkoleniu, uczestnicy zjedli solidną porcję wojskowej grochówki z wypiekanym na miejscu w piekarni polowej chlebem. Naszych gości na równi z posiłkiem interesował proces technologiczny wyrabiania i wypieku chleba.

  Chociaż dzień był niezwykle intensywny, niektórzy uczestnicy ocenili, że szkolenie trwało zbyt krótko i z chęcią zostaliby w jednostce dłużej. W podjęciu takiej decyzji pomagali specjaliści z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Opolu, którzy przedstawiali na miejscu zainteresowanym możliwości związania swojej przyszłości zawodowej z mundurem.

  Dzień szkoleniowy zakończył się zbiórką uczestników, podczas której dowódca generał brygady Maciej Siudak pogratulował wszystkim wytrwałości oraz wręczył każdemu imienny certyfikat i pamiątkowe zdjęcie.

  Zdjęcie (1/21)

  (Fot. 10Blog)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-02-07 21:57:46 [46.205.215.*] id:1656261  
  tomuniu: Napisał postów [2868], status [Szycha] Reputacja
  Gdy była zetka ludzie byli traktowani jak bydło, darmowa siła robocza bezczelnie wykorzystywana na każdym kroku. Trep mógł Ci powiedzieć co mu ślina na język przyniosła. Dzisiaj gdy mają limity do wypełnienia aby nazbierać 300 tysięcy chętnych to na rzęsach stają by się wykazać. Byle tylko podpisał papiery a czy się nadaje to nie ma znaczenia.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2023-02-07 22:57:24 [5.173.104.*] id:1656266  
  Król Forum: Napisał postów [1724], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Tydzień po wyjściu z woja dojechałem mojego trepa na mieście.... Już nie był taki cwany....