• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 841
  • Dodano: 2023-02-07 / 18:54
  • Komentarzy: 1

  Nie bądź obojętny, gdy widzisz osobę narażoną na wychłodzenie

  (Fot. Archiwum/Opolska Policja)

  Niskie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla osób, które z racji wieku, samotności, sytuacji życiowej lub materialnej mogą być narażone na wychłodzenie. Dlatego policjanci zwracają się z prośbą do mieszkańców o przekazywanie wszelkich informacji o osobach, których życie może być zagrożone z uwagi na porę roku i niskie temperatury.

  Zima to czas szczególnie trudny dla osób pozbawionych dachu nad głową. Każdego roku wraz z nastaniem niskich temperatur policjanci kontrolują wszystkie znane im miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, żeby sprawdzić czy potrzebują pomocy. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe, altanki. Funkcjonariusze monitorują sytuację tych osób i oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje informując m.in. o ośrodkach pomocowych oraz wskazując noclegownie.

  Pamiętajmy, że niskie temperatury stanowią ogromne zagrożenie dla osób, które zwłaszcza w nocy, przebywają bez dachu nad głową. Tragiczne skutki może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów, zwłaszcza dla osób będących pod wpływem alkoholu. Jeśli widzisz takiego człowieka, nie wahaj się zadzwonić na numer alarmowy 112. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Podjęta w porę interwencja i pomoc udzielona drugiemu człowiekowi może uratować jego życie.

  Jeśli znacie miejsca przebywania osób bezdomnych, możecie zgłosić ten fakt dzielnicowemu, jak również wykorzystać do tego Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać odpowiednią ikonę i zaznaczyć na mapie lokalizację. Wskazane miejsce zostanie sprawdzone przez funkcjonariuszy. Należy jednak pamiętać, że takie zgłoszenie nie zastępuje połączenia alarmowego w przypadku konieczności natychmiastowego udzielenia pomocy.

  Apelujemy o przekazywanie wszelkich informacji o miejscach przebywania osób bezdomnych. Dla nich niskie temperatury mogą stanowić zagrożenie życia i zdrowia.

  Nie bądź obojętny - zareaguj!
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-02-07 23:30:11 [5.173.104.*] id:1656268  
  Król Forum: Napisał postów [1723], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Czasem wystarczy polać żeby było ciepłej

  Nick:
  Treść: