• Wyświetleń: 1821
  • Dodano: 2023-02-08 / 11:10
  • Komentarzy: 1
  • Artykuł sponsorowany

  Wielkie odliczanie do ferii zimowych

  Zima na południu Polski z początkiem lutego pokazałą swe najlepsze oblicze. W górach śniegu jest mnóstwo, doskonałe warunki panują na narciarskich i biegowych trasach. Czas wpiąć jedną lub dwie deski i korzystać z uroków i atrakcji, jakich wiele daje zimą Dolny Śląsk.

  Aura w tym sezonie często zaskakuje. Większa jest też tych zaskoczeń dynamika - przecież jeszcze nie tak dawno w Sudetach nie było praktycznie grama śniegu, a temperatura bardziej przypominała wczesną wiosnę niż środek zimy.

  Jednak w środku zimowych ferii, których czeka nas kolejna odsłona, zimowa pogoda ma się dobrze, żeby nie powiedzieć, doskonale. Śniegu nie brakuje, mróz na wysokościach trzyma mocno. Czynne są praktycznie wszystkie ośrodki i większość biegowych tras. Ale Dolny Śląsk to nie tylko jedna czy dwie deski. To także mnóstwo innych atrakcji, które dostępne są również zimową porą.
  Sportowe emocje przez cały dzień

  Zieleniec Sport Arena to jedna z największych stacji narciarskich w Polsce, która znajduje się zaledwie 2,5 godziny drogi od Opola. Narciarze i snowboardziści mogą tu skorzystać z aż 23 km tras, które są dostępne codziennie od godziny 9.00 do 20.00. Szerokie, bezpieczne stoki o zróżnicowanym poziomie trudności świetnie sprawdzą się na rozpoczęcie przygody ze sportami zimowymi. Na miejscu do dyspozycji amatorów szusowania pozostaje 31 kolei i wyciągów w tym 7 kolei linowych, a także wyciągi talerzykowe i taśmy do nauki jazdy.

  W pobliżu stacji można też spróbować swoich sił na trasach narciarstwa biegowego. Malowniczo poprowadzone szlaki to także okazja do odkrywania nowych zakątków Sudetów. Co ważne tuż przy stokach działają profesjonalnie wyposażone wypożyczalnie, które posiadają sprzęt dopasowany do różnych rodzajów zimowych aktywności oraz umiejętności.

  Zieleniec - (Mikro)klimat na odpoczynek

  Zieleniec to najwyżej położona część Duszników-Zdrój. Miejscowość ta odznacza się uzdrowiskowym charakterem, który od dekad jest doceniany przez odwiedzających z całego świata. Gościli tu m.in. kompozytor Fryderyk Chopin, święta Edyta Stein czy Ludwik Zamenhof - twórca języka Esperanto.

  W Zieleńcu panuje wyjątkowy mikroklimat, który pozytywnie wpływa na poprawę stanu zdrowia nawet po kilku dniach pobytu. Specyficzny układ ciśnieniowych mas powietrza w tej części Sudetów przyczynia się do zwiększenia produkcji czerwonych krwinek, które wpływają na dotlenienie organizmu, tym samym poprawę odporności, jakości snu i ogólnego samopoczucia.

  Czas odkryć malowniczą Ziemię Kłodzką

  Atrakcji nie brakuje także poza stokami. Ziemia Kłodzka to wyjątkowy region na mapie tej części kraju. Piękna flora i fauna oraz urokliwa architektura dostarczają wielu wrażeń całej rodzinie. Uroki przyrody można tu odkrywać na różne sposoby- podczas wędrówek w pobliskich Górach Orlickich, Bystrzyckich oraz Górach Stołowych, gdzie czekają na nas ciekawe formacje skalne, w tym "Małpolud" i "Wielbłąd". Warto odwiedzić także Jaskinie Niedźwiedzia w Kletnie.

  Miłośników tajemnic i zagadek zainteresują Twierdza w Srebrnej Górze czy Twierdza Kłodzko z podziemną trasą oraz ciekawą historią w tle. Warto odwiedzić także malowniczo położone Międzygórze, nazywane często "polską Szwajcarią". Wszystko za sprawą wyjątkowej, drewnianej zabudowy w stylu tyrolskim, która powstała z inicjatywy księżnej Marianny Orańskiej. Na uwagę zasługują także bazyliki w Bardzie i Wambierzycach.

  Zdjęcie (1/11)

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-02-08 11:46:27 [89.67.3.*] id:1656296  
  DonPedro69: Napisał postów [10993], status [VIP] Reputacja
  Wszystko tam już zwiedziłem ztego co wymieniliście. A nawet więcej! ;-)

  Nick:
  Treść: