• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 12410
  • Dodano: 2023-02-02 / 20:18
  • Komentarzy: 4

  "Totalna porażka" vs "sukces". Co jest nie tak z opolską rolkostradą?

  Urząd Miasta chwali się sukcesem tej inwestycji, komisja odbiorowa uznała, że inwestycja została wykonana prawidłowo, a miłośnicy jazdy na rolkach ocierają łzy...bynajmniej ze szczęścia.

  Miłośnicy jazdy na łyżworolkach i deskorolkach długo zabiegali o przystosowanie alejek w parku Armii Krajowej w Opolu do bezpiecznej i płynnej jazdy. Rolkostrada właśnie przeszłą pozytywny odbiór, jednak pomysłodawcy i przyszli użytkownicy są mocno rozczarowani. Twierdzą, że nowa nawierzchnia nie umożliwia bezpiecznej i komfortowej jazdy na rolkach czy deskorolce.

  - Niestety, pomimo wielu zgłoszeń dotyczących fatalnej jakości nawierzchni, komisja odbiorowa uznała, że inwestycja została wykonana prawidłowo. Przypomnijmy, że celem inwestycji miała być wysokiej jakości nawierzchnia, która miała również umożliwić bezpieczną i komfortową jazdę na rolkach, wrotkach, hulajnogach, deskorolkach. Niestety, wykonana nawierzchnia nie jest ani bezpieczna, ani komfortowa, a tym bardziej nie jest ona przyjazna dla tych aktywności. Jakość ułożonej nawierzchni znacznie odbiega choćby od jakości pobliskich ścieżek rowerowych lub alejek na terenie parku 800-lecia. Różnice w jakości (rozstępy, łączenia i wysoka porowatość) są widoczne gołym okiem. Przypomnijmy również, że wykonawcą inwestycji była firma BEST-OPEBEL s.c. z Opola, a nadzór nad realizacją inwestycji sprawował Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Opola. Wartość inwestycji wyniosła ponad 1 500 000 PLN. W tym momencie, jedynym sposobem na poprawę stanu rzeczy wydaje się być jedynie wymiana wierzchniej warstwy asfaltu czytamy na Facebooku na profilu "Rolkostrada Opolska".

  Mieszkańcy również zgłaszają uwagi:

  "Przed remontem wyglądało to lepiej. Fuszerka straszna, nierówności. Nie wspominając o tym, że od wielu tygodni przejście tą drogą dla mieszkańców jest nie lada wyczynem."

  "Najbardziej bezsensowny remont ostatniego roku. Tam gdzie asfalt byl w bardzo dobrym stanie, wymieniono go. Ktoś przytulił pieniądze a inny zrobił na odpie***l"

  "nawierzchnia do bani i dające po oczach oświetlenie w trawie (które niczego nie oświetla), myślałem, że zostanie to zlikwidowane przy okazji... - jest jakiś praktyczny powód tego oświetlenia ?"

  "Ja nie wiem, jak po tym jeździć na rolkach. Tam się nawet beznadziejnie chodzi. Głosowałam za tym projektem i namówiłam wielu znajomych, a teraz żałuję. To, co było, było o wiele lepsze."

  "Totalna porażka! Jedno wyjście na rolki i połowy kółek nie będzie! Już pomijam rany no nogach i rękach syna, jak będę go uczyć jeździć na rolkach! Tak się cieszyłam, że pod domem rolkostradę postawią, ale teraz to będę ją omijać wielkim łukiem!"

  "Niestety wygląda to na fuszerkę i poprzednia nawierzchnia wyglądała lepiej. Komfort jazdy będzie słaby. I na pewno nie pozwoli to dzieciom Zarazić się sportami takimi jak rolki czy deska bo będzie za bardzo trzęsło. Moim zdanie asfalt wylany w takim miejscu powinien być idealny jak od linijki i gładki."

  Z nowej inwestycji nie są zachwyceni również mieszkańcy, którzy na rolkach czy deskorolce jeździć tam nie będą. Boją się, że osoby które będą korzystać z rolkostrady nie będą zwracać uwagi na spacerujące alejkami dzieci, osoby z psem czy seniorów, co będzie powodowało niebezpieczeństwo.

  O to, czy rolkarze mogą doczekać się poprawek, wymiany asfaltu i dostosowanie rolkostrady do swojej funkcji spytaliśmy przedstawicieli Urzędu Miasta. Czekamy na odpowiedź.

  Zdjęcie (1/6)

  (Fot. FB/ Rolkostrada Opolska)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-02-03 10:49:46 [78.10.186.*] id:1656020  
  paulie1987: Napisał postów [24], status [nowy] Reputacja
  Japie@@ole, komsija odebrała takie coś? Może wcześniej %% świętowali %% odbiór a potem poszli zobaczyć.... Do jazdy na rolkach poprzednia nawierzchnia była idealna. Oczywiście pewnie w przetargu i specyfikacji nikt nie napisał o charakterystyce nawierzchni i mamy zwykły drogowy asfalt....już kostka betonowa , bez frezu(gładka) byłaby lepsza...

  Nick:
  Treść:
  2023-02-03 08:17:00 [37.247.228.*] id:1656012  
  siwy72: Napisał postów [66], status [rozkręca się] Reputacja
  Areczek i jego "Ośmiornica" jak zwykle nie widzą problemu.

  Nick:
  Treść:
  2023-02-02 21:23:22 [83.4.120.*] id:1655976  
  Gaz: Napisał postów [5401], status [VIP] Reputacja
  Wcale ten asfal nie nadaje się na rolki

  Nick:
  Treść:
  2023-02-02 20:37:07 [89.67.10.*] id:1655972  
  Nikolaev: Napisał postów [506], status [pismak] Reputacja
  Ktoś oszczędzał na króliczych bobkach

  Nick:
  Treść: