• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 22428
  • Dodano: 2024-06-12 / 13:00
  • Komentarzy: 1

  Turawa Park się rozrasta

  (Fot. Pav)

  Projekt rozbudowy Centrum Handlowego Turawa Park, który uzyskał pozwolenie na budowę w ubiegłym roku, wszedł w fazę realizacji wraz z przekazaniem obiektu generalnemu wykonawcy i rozbudowa oficjalnie już trwa.

  Centrum Handlowe Turawa Park doczekało się rozbudowy. Dobudowana część przyniesie za sobą wiele nowych, atrakcyjnych dla mieszkańców sklepów.

  Wśród nowych najemców Turawa Parku znalazły się New Yorker, Martes Sport, drogeria DM oraz Forpepe House. Obecnie trwają negocjacje w sprawie sfinalizowania dodatkowych trzech umów najmu, których podpisanie oznaczałoby wynajęcie ponad 90 proc. dostępnej powierzchni.

  Transformacja budynku DIY pierwszej generacji w nowoczesny park handlowy jest częścią strategii, mającej na celu stworzenie obiektu o dominującej w regionie pozycji - dodaje Fabrice Paumelle, dyrektor Działu Powierzchni Handlowych BNP Paribas Real Estate Poland.

  Centrum handlowe Turawa Park to obiekt łączący cechy galerii i parku handlowego, zarządzany przez BNP Paribas Real Estate Poland. Na terenie centrum aktualnie znajduje się 60 sklepów i punktów usługowych, w tym hipermarket Carrefour. Dzięki rozbudowie, realizowanej na bazie działającego wcześniej w tej lokalizacji marketu budowlanego o powierzchni około 9 tys. metrów kwadratowych, powierzchnia najmu centrum wyniesie 36 tys. metrów kwadratowych. Projekt uzyskał pozwolenie na budowę w październiku 2023 roku. Koszt rozbudowy to około 5,5 mln euro. BNP Paribas Bank udzielił właścicielowi kredytu, który pozwoli na sfinansowanie inwestycji.

  W okolicy powstanie też Lidl. Jeden z częściej odwiedzanych sklepów w mieście. Lokalizacja kolejnego sklepu niemieckiej marki w tej części miasta z pewnością będzie dużym plusem w oczach okolicznych blokowisk.

  Efekty prac i ich postępu widać gołym okiem każdego dnia. Jak na razie termin zakończenia prac oficjalnie nie jest znany.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-06-13 10:24:14 [217.173.193.*] id:1674024  
  24mikol: Napisał postów [1380], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  1 na 5 jest polski. "O take Polske my walczyli"

  Nick:
  Treść: