• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1195
  • Dodano: 2023-01-31 / 17:32
  • Komentarzy: 2

  WITD interweniował na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla

  (Fot. WITD)

  Kierowca samochodu ciężarowego wiózł ładunek z Zabrza do Kędzierzyna-Koźla. Nie był on jednak odpowiednio oznaczony. Zgodnie z prawem butle powinny posiadać nalepki ostrzegawcze i specjalne numery.


  Przewóz towarów niebezpiecznych stanowi ogromne zagrożenie dla środowiska i ludzi, dlatego tak ważne jest przestrzeganie przepisów.

  Przewóz materiału niebezpiecznego w sztukach przesyłki bez wymaganego oznakowania ujawniła przeprowadzona w ubiegły piątek 25 stycznia na obwodnicy Kędzierzyna - Koźla kontrola ITD.

  - Polski przewoźnik przewoził w ten sposób gaz chłodniczy w butlach z Zabrza do Kędzierzyna - Koźla. Zgodnie z przepisami ADR butle powinny być prawidłowo oznakowane nalepkami ostrzegawczymi i numerami UN. Również okazane dokumenty przewozowe nie zawierały prawidłowych nazw przewozowych transportowanych materiałów niebezpiecznych - informuje opolski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego.

  Odpowiedzialność za stwierdzone naruszenia poniesie przewoźnik, wobec którego wszczęte zostało postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

  Ze względu na istniejące duże ryzyko związane z niewłaściwym przewozem towarów niebezpiecznych, przepisy ADR bardzo precyzyjnie i restrykcyjne wskazują, w jaki sposób powinny być przewożone konkretne towary niebezpieczne, jak powinny być zapakowane i oznakowane. Inspektorzy kontrolując sprawdzali, czy wszystkie rygory przewozu takich towarów, których wymaga międzynarodowa umowa ADR zostały spełnione, m.in. czy ładunek jest prawidłowo przewożony, czy jest zabezpieczony, czy przewoźnik oraz kierowca posiada wszelkie uprawnienia w tym zakresie, czy pojazd spełnia wymagania do przewozu towarów niebezpiecznych.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-02-01 08:41:35 [83.4.116.*] id:1655838  
  [moderacja]: Napisał postów [5065], status [VIP] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść:
  2023-01-31 19:36:33 [185.127.22.*] id:1655825  
  Rolnikos: Napisała postów [9183], status [VIP] Reputacja
  Tytuł brzmi jakby ktoś na kierowcy doniósł.

  Nick:
  Treść: