• Wyświetleń: 697
    • Dodano: 2023-01-27 / 08:59

UNI drugi raz w tym sezonie pokonuje Radomkę

Tak jak w listopadzie, mecz rozstrzygnął się w czterech setach.

UNI goni fazę play-off! Wydaję się, że Opolanki mają jakiś patent na Radomkę Radom, którą po raz drugi pokonały 3:1 i wyprzedziły ją w ligowej tabeli.

Faworyta w tym spotkaniu nie było i pierwszy set pokazał że to będzie wyrównana rywalizacja - otwierający punkt zdobyło UNI, ale przez pierwszą część rywalizacji to gościnie były na prowadzeniu. Aż do momentu zdobycia dwóch punktów z rzędu przez UNI z 6:7 na 8:7 i od tego momentu Opolanki już nie wypuściły prowadzenia, wygrywając pierwszego seta do 21.

Drugi set zaczął się od dwóch serii po czterech punktów - najpierw po stronie Radomianek, a następnie Opolanek, następnie podopieczne Nicoli Vettoriego błyskawicznie ze stanu 11:10 odskoczyły aż na pięć punktów przewagi i ta różnica tylko rosła i wyniosła aż 9 punktów. Postawione pod ścianą Radomianki musiały zareagować, by nie wracać do domu bez choćby ugranego seta i to im się udało - mimo, że trzeci raz punkt otwierający zdobyły Opolanki to jednak Radomka grała zdecydowanie lepiej niż w dwóch poprzednich odsłonach, choć też miały swój kryzys, gdy wypuściły czteropunktowe prowadzenie (z 14-18 na 19-18), lecz po chwili odpowiedziały również serią pięciu punktów z rzędu i seta zamknęły zwycięstwem do 22.

Na szczęście dla kibiców gospodarzy, to był jeden słabszy set w wykonaniu ich ulubienic - mimo, że to nie one zdobyły punkt otwierający, jednakże w dalszej części gry nawet na moment nie oddały prowadzenia rywalkom i UNI wygrało w czterech setach z Radomką, przeskakując ją w ligowej tabeli na 10 miejsce.

UNI Opole - MOYA Radomka Lotnisko Radom 3:1 (25:21, 25:16, 22:25, 25:18)