• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1894
  • Dodano: 2023-01-11 / 08:20
  • Komentarzy: 0

  "Książkomat" działa już przy Politechnice Opolskiej. Wypożyczanie książek jest nowoczesne!

  Już nie trzeba szperać po bibliotecznych półkach. Książkomat działa i wygląda niemal identycznie jak popularny paczkomat: pozwala na odbiór i zwrot książek w dogodnym dla czytelnika czasie: 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.


  Przy rezerwacji książki w systemie wystarczy zaznaczyć odbiór w książkomacie. O tym, że książka jest przygotowana do odbioru, zostaniemy poinformowani mailem.

  - Książkomat to kolejna usługa biblioteki z myślą o naszych czytelnikach. Narzędzie to stanowi duże udogodnienie dla czytelników i pozwala na skorzystanie z biblioteki poza godzinami otwarcia oraz zapewnia stały dostęp do zbiorów osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi. Książki można odbierać i zwracać w dowolnym terminie, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu - mówi Anna Jańdziak, dyrektor Biblioteki Politechniki Opolskiej.

  Książkomat znajduje się przy wejściu do budynku Wydziału Ekonomii i Zarządzania (ul. Luboszycka 7), gdzie tymczasowo mieści się biblioteka.

  Z wyglądu przypomina popularny paczkomat. Działa praktycznie tak samo. - Urządzenie jest wyposażone w zamykane schowki, ekran dotykowy, czytnik legitymacji studenckich i pracowniczych oraz jest kompatybilne z systemem bibliotecznym - tłumaczy Anna Jańdziak.

  Przypomnijmy, że książkomat to nie jedyne udogodnienie dla czytelników wprowadzone przez bibliotekę. Wcześniej, dzięki specjalnym skrytkom, uruchomiono możliwość bezkontaktowego wypożyczania książek a także wrzutnie, do których można je zwracać.

  - Biblioteka uczelniana nie jest tylko biblioteką dedykowaną stricte środowisku technicznemu czy naukowemu. Naszą rolą jest także promocja czytelnictwa, co staramy się robić m.in. przez beletrystykę; nowości w zasadzie są od razu wypożyczane, nieważne czy jest to kryminał czy powieść obyczajowa. Ponadto, cyklicznie w naszych mediach społecznościowych polecamy serii rozmaitych książek - dodaje Anna Jańdziak.

  Zdjęcie (1/4)

  (Fot. Politechnika Opolska)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".