• Wyświetleń: 2471
    • Dodano: 2023-01-06 / 13:18

UNI Opole przegrywa kolejne spotkanie

Opolanki do końca walczyły o choćby punkt z BKS-em Bostik Bielsko-Biała.

Piąta porażka z rzędu stała się faktem. W pierwszym meczu w 2023 roku, UNI Opole przegrywa z BKS-em Bostik Bielsko-Biała 1:3 i nadal zostaje na przedostatnim miejscu w tabeli, przed jedynie mającą duże problemy Legionovią Legionowo.

A spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla miejscowych, gdyż dzięki między innymi asie serwisowym Vivian Pellegrino było 3:0. Niestety, Bielszczanki zdołały się rozpędzić po wolnym starcie i w dalszej fazie przejęły inicjatywę nad spotkaniem i wygrały tę partię pięcioma punktami przewagi. W drugim secie Opolanki popełniały dużo błędów indywidualnych, a BKS wykorzystywał to bezlitośnie, nie zwalniając tempa i zdemolowały miejscowe do 14 i było pewne, że wywiozą z Opolszczyzny choćby punkt.

Ale to spotkanie nie zakończyło się w trzech setach - UNI po zimnym prysznicu wzięło się do roboty i zagrało to, co naprawdę potrafi. BKS był bezradny i mimo kilku przerw wziętych przez trenera gości, nie udało się odmienić wyniku i Lana Conceicao asem serwisowym zapewniła przynajmniej jeszcze jednego seta dla tego widowiska. Niestety, jak się okazało to już ostatniego, ale jakże emocjonującego - początek był bardzo wyrównany, ale UNi odskoczyło na 3 punkty (9:6), by gościnie serią ośmiu punktów odwróciły całkowicie rezultat (9:14), ale Opolanki odpowiedziały jeszcze lepiej, gdyż kolejną serią - tym razem dziewięciu oczek z rzędu (22:17). I wydawało się, że będziemy mieć tie-breaku, lecz tym razem prawo serii najpierw należało do BKS-u (22:23) i gdy udało się doprowadzić miejscowym do setballa (24:23), to trzy punkty z rzędu zapewniły komplet punktów Bielszczankom.

UNI Opole - BKS BOSTIK Bielsko-Biała 1:3 (20:25, 14:25, 25:17, 24:26)