• Autor: BKamiński
  • Wyświetleń: 676
  • Dodano: 2022-12-31 / 19:24
  • Komentarzy: 0

  Wygrana Weegree na zakończenie roku

  (Fot. Dżacheć)

  Opolanie ograli vice-lidera różnicą 15 punktów.

  Akademicy z Opola potrafią sprawić niespodziankę! Zawodnicy Weegree pokonali GKS Tychy 88:73 i awansowali na siódmą lokatę w tabeli.

  Faworytem byli goście, którzy rywalizowali z ekipą z Radomia o prym w tabeli, lecz Opolanie nie raz pokazywali, jak są nieprzewidywalną ekipą i tak też było tym razem, gdyż zaskoczyli GKS znakomitą formą i już po pierwszej kwarcie mieli przewagę sześciu punktów, choć momentami była ona dwucyfrowa. W drugiej części gry scenariusz był bardzo podobny - Opolanie zbudowali sobie dodatkowe kilka punktów "zapasu", lecz w końcówce GKS ponownie odrabiał i ekipy schodziły na przerwę wynikiem 48:42.

  Po zmianie stron oglądaliśmy nadal wyrównane widowisko, jednak z czasem GKS coraz bliżej dochodził do Opolan i przed finałową kwartą krótki fragment słabej gry mógł przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. Tam jednak gospodarze zdeklasowali rywali, którzy zdobyli w ostatnich 10 minutach tylko osiem punktów przy "oczku" Weegree i trzy punkty zostały w Opolu.

  Weegree AZS Politechnika Opolska - GKS Tychy 88:73 (28:22, 20:20, 19:23, 21:8)
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".