• Wyświetleń: 766
    • Dodano: 2022-12-31 / 19:24

Wygrana Weegree na zakończenie roku

Opolanie ograli vice-lidera różnicą 15 punktów.

Akademicy z Opola potrafią sprawić niespodziankę! Zawodnicy Weegree pokonali GKS Tychy 88:73 i awansowali na siódmą lokatę w tabeli.

Faworytem byli goście, którzy rywalizowali z ekipą z Radomia o prym w tabeli, lecz Opolanie nie raz pokazywali, jak są nieprzewidywalną ekipą i tak też było tym razem, gdyż zaskoczyli GKS znakomitą formą i już po pierwszej kwarcie mieli przewagę sześciu punktów, choć momentami była ona dwucyfrowa. W drugiej części gry scenariusz był bardzo podobny - Opolanie zbudowali sobie dodatkowe kilka punktów "zapasu", lecz w końcówce GKS ponownie odrabiał i ekipy schodziły na przerwę wynikiem 48:42.

Po zmianie stron oglądaliśmy nadal wyrównane widowisko, jednak z czasem GKS coraz bliżej dochodził do Opolan i przed finałową kwartą krótki fragment słabej gry mógł przechylić szale zwycięstwa na swoją korzyść. Tam jednak gospodarze zdeklasowali rywali, którzy zdobyli w ostatnich 10 minutach tylko osiem punktów przy "oczku" Weegree i trzy punkty zostały w Opolu.

Weegree AZS Politechnika Opolska - GKS Tychy 88:73 (28:22, 20:20, 19:23, 21:8)