• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 913
  • Dodano: 2022-12-27 / 18:12
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Czym są studia podyplomowe online? Na czym polegają?

  Jedną z ofert uczelni wyższych są studia podyplomowe online, czyli forma edukacji będąca kontynuacją wcześniej rozpoczętych kierunków. Wzbudzają zainteresowanie coraz większej liczby kandydatów, których przyciąga możliwość rozwoju zawodowego oraz zdalne zajęcia. Studia podyplomowe prowadzone przez Internet idealnie wpisują się we współczesne potrzeby studentów. Na czym polegają tego typu studia i co warto o nich wiedzieć?

  Studia podyplomowe online - czym są?
  Studia podyplomowe online to kolejny etap edukacji akademickiej. Potocznie zwane "podyplomówki" dotyczą wyspecjalizowanego obszaru danej dziedziny, dlatego oferta studiów podyplomowych skierowana jest do osób mających już kierunkowe wykształcenie licencjackie, magisterskie lub inżynierskie. Podyplomówka stanowi uzupełnienie nabytych kwalifikacji, ale może być także sposobem na przebranżowienie. Zachęcamy do sprawdzenia oferty Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego na stronie: https://studia-online.pl/, by sprawdzić dostępne kierunki.

  Ile czasu trwają studia podyplomowe online? Składają się z 2 semestrów, czyli 1 roku akademickiego. Zdarzają się jednak przypadki, gdy do realizacji programu nauczania potrzebne są 3 semestry. Studia kończą się egzaminem lub pracą dyplomową, a potwierdzeniem zdobytych kwalifikacji jest dyplom ukończenia studiów.

  Co dają studia podyplomowe online?
  Jako że studia podyplomowe online trwają krótko, wiedza na nich przekazywana jest bardzo konkretna i skondensowana. Ma bardzo specjalistyczny charakter. Studia uczą konkretnych umiejętności, które można od razu wykorzystać w praktyce lub wpisać w CV. Ogromnym plusem jest fakt, że zajęcia odbywają się w weekendy, przez Internet, co na pewno docenią aktywni zawodowo studenci i słuchacze.

  Studia podyplomowe online - nauka bez wychodzenia z domu
  Niewątpliwą zaletą studiów podyplomowych online są zajęcia, w których można uczestniczyć bez wychodzenia z domu. Jak sama nazwa wskazuje, zajęcia odbywają się online, czyli formie, która zdała egzamin w czasie pandemii. Studiowanie w zaciszu własnego domu jest równie efektywne, jak w placówce, a zarazem wygodne. Studia online na pewno sprawdzą się u osób, które mieszkają daleko od uczelni bądź pochodzą z mniejszych miast, dla których dojazdy są problematyczne. Nie trzeba także wynajmować pokoju lub tracić czasu (i pieniędzy!) na dojazdy.

  Komu polecane są studia podyplomowe online?
  Wybór studiów podyplomowych online z pewnością warto traktować jako inwestycję w rozwój zawodowy. Krótka, ale intensywna nauka to szansa na podniesienie kwalifikacji w aktualnie wykonywanej pracy, czego efektem może być m.in. awans, podwyżka. Podyplomówki są idealne dla menadżerów, liderów zespołów, nauczycieli lub przedstawicieli innych zawodów i stanowisk wymagających nieustannego poszerzania wiedzy oraz umiejętności.

  Warto rozważyć studia podyplomowe online jako szansę na całkowitą zmianę branży. W dobie częstych wypaleń zawodowych jednoroczne studia dają możliwość szybkiego przekwalifikowania i rozpoczęcia nowej pracy.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".