• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4783
  • Dodano: 2022-12-15 / 10:35
  • Komentarzy: 1

  Ponad 80 pracowników Politechniki Opolskiej zostało uhonorowanych państwowymi odznaczeniami

  W tym najważniejszymi: Krzyżami Zasługi. Pracownicy otrzymali medale w oprawie świątecznego spotkania zorganizowanego po raz pierwszy od czasów pandemii.


  - Po raz pierwszy po pandemicznej przerwie społeczność Politechniki Opolskiej wzięła udział w świątecznym spotkaniu, które było także okazją do wręczenia odznaczeń państwowych, w tym najważniejszych czyli Krzyży Zasługi. To także okazja do małego podsumowania mijającego roku, który dla naszej uczelni przyniósł przede wszystkim historyczny wynik ewaluacji, awanse naukowe, obecność w światowych, najważniejszych rankingach. To także czas, kiedy zdaliśmy egzamin z solidarności angażując się w szeroką pomoc uchodźcom z Ukrainy - podkreśla prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej.

  Złoty Krzyż Zasługi otrzymał prof. Marian Łukaniszyn z Katedry Automatyzacji Napędów i Robotyki Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki. - W tym roku obchodzę także 45. rocznicę pracy na Politechnice Opolskiej, zatem ładnie to się złożyło. Na pewno jest to duże wyróżnienie, ukoronowanie mojej pracy, choć dalej będę pracował - mówi prof. Marian Łukaniszyn. Srebrnym Krzyżem Zasługi został uhonorowana dr inż. Barbara Kucharska z Wydziału Elektrotechniki Automatyki i Informatyki oraz prof. Wilhelm Tic z Wydziału Mechanicznego.
  Natomiast w gronie osób, które otrzymały Brązowy Krzyż Zasługi jest dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania. - To dla mnie duże wyróżnienie, docenienie mojego zaangażowania nie tylko jako nauczyciela akademickiego, ale przede wszystkim jako osoby, która współpracuje także z otoczeniem, np. poprzez prowadzenie dodatkowych zajęć w szkołach. To również docenienie mojej pracy specjalistycznej, eksperckiej, współpracy z różnymi instytucjami, organizacjami - zauważa dr inż. Marzena Szewczuk-Stępień.
  Brązowy Krzyż Zasługi otrzymała także prof. Monika Adamska z Katedry Architektury i Urbanistyki Wydziału Budownictwa i Architektury. - Jestem wzruszona tym, że praca, którą od wielu lat realizuję na Politechnice Opolskiej została uhonorowana tak wysokim odznaczeniem państwowym. To informacja, że to robię jest potrzebne, ma znaczenie. To także sygnał do mobilizacji, do dalszej, intensywnej pracy - podkreśla prof. Monika Adamska.

  W gronie wyróżnionych Brązowym Krzyżem Zasługi są także: dr inż. Małgorzata Adamska, prodziekan ds. organizacyjnych Wydziału Ekonomii i Zarządzania, prof. Elżbieta Janowska-Renkas z Wydziału Budownictwa i Architektury oraz dr inż. Brygida Klemens i dr Anna Rajchel z Wydziału Ekonomii i Zarządzania.

  - Złote, Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi to najważniejsze odznaczenia państwowe, nadawane przez Prezydenta RP. Są ukoronowaniem kariery zawodowej, dlatego wszystkim tym, którzy tak licznie dzisiaj odbierali odznaczenia, serdecznie gratuluję. Gratuluję też licznemu gronu, które odebrało odznaczenia za wieloletnią służbę. To pokazuje siłę uczelni, niecodziennie wręcza się taką ilość medali - mówi Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski. - Takie spotkanie to także okazja do wielkich podziękowań dla pana rektora, który z jednej strony doskonali politechnikę, pozyskuje kolejne środki, ale także reaguje na potrzeby społeczeństwa, oferuje pomoc. To właśnie na Politechnice Opolskiej powstał zespół ds. modelowania matematycznego określający zagrożenia koronawirusem w powiatach województwa opolskiego. To wyjątek w skali kraju. Punkt recepcyjny w Sokratesie i przekazanie akademika na potrzeby uchodźców to drugi powód do podziękowań - podkreśla Sławomir Kłosowski.

  Zdjęcie (1/7)

  (Fot. Politechnika Opolska)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-12-15 12:54:50 [62.216.215.*] id:1653290  
  Jerry: Napisał postów [4675], status [VIP] Reputacja
  To pikuś. Najwyższe odznaczenie dostał Macierewicz. Oni nie mogą mu się równać.

  Nick:
  Treść: