• Wyświetleń: 1110
    • Dodano: 2022-12-11 / 18:48

Gwardziści porażką kończą zmagania w 2022 roku

Opolanie ulegli czteroma golami z MMTS Kwidzyn.

Nie tak miało wyglądać zakończenie roku w wykonaniu Opolan. Podopieczni Rafała Kuptela spędzą ostatnie kilkanaście dni 2022 roku na 10 miejscu w tabeli po przegranej 27:31 w Kwidzynie.

Te drużyny jak dotychczas grają bardzo przeciętnie w tych rozgrywkach i sąsiadowały ze sobą w tabeli i nie było faworyta, co miało zwiastować dużo emocji w tym meczu. O ile początek jeszcze wyglądał obiecująco w wykonaniu gości, o tyle im więcej czasu mijało od pierwszego gwizdka, tym pojawiało się więcej problemów, a gospodarze coraz bardziej się rozkręcali i ostatecznie po pierwszych 30 minutach wygrywali 17:14.

W drugiej połowie, na pewno kibice Gwardii liczyli na zryw swoich zawodników, lecz musieli być zawiedzeni, gdyż mimo starań nie potrafili się zbliżyć na mniej niż dwie bramki różnicy. Nie zawodzili jedynie Mateusz Jankowski, który trafił aż 10 razy do bramki MMTS-u oraz Roman Czyczykało, który sześciokrotnie znalazł sposób na bramkarza rywali. Niestety, to było za mało na dobrze grających gospodarzy, którzy nie popełniali rażących błędów i ostatecznie to spotkanie zakończyło się wynikiem 31:27.

MMTS Kwidzyn - KPR Gwardia Opole 31:27 (17:14).