• Wyświetleń: 773
  • Dodano: 2022-12-07 / 17:15
  • Komentarzy: 1
  • Artykuł sponsorowany

  Weekend we Włoszech - co zobaczyć i gdzie się zatrzymać?

  Piękne plaże, gorąca woda, zabytkowa architektura, pasta, pizza i najlepsze wino - już tyle wystarczy, żeby zdecydować się przynajmniej na weekend we Włoszech. Mając zaledwie dwa lub trzy dni, ciężko zdecydować się, gdzie spędzić urlop w jednym z najchętniej wybieranych przez turystów państw. Postawić na znane miasta, jak Piza, Rzym i Wenecja? A może udać się do mniej znanej prowincji i odpocząć z dala od tłumów?

  Weekend we Włoszech - stolica


  Jeśli wybierasz weekend we Włoszech i chcesz jak możliwie najlepiej skorzystać z kilkudniowego pobytu, chłonąc historię i podziwiając zabytki, najwięcej atrakcji znajdziesz w znanych miastach. Nie bez powodu są one rozpoznawalne na całym świecie.


  W stolicy Włoch i jednocześnie największym mieście tego kraju nie brakuje przede wszystkim zabytków. W żadnym innym miejscu nie poczujesz podobnego, historycznego klimatu. Koloseum, Łuk Konstantyna Wielkiego, Wzgórze Palatyn, Świątynia Antoniny i Faustyny, Kolumna Trajana, Fora Imperiale - niestety weekend we Włoszech to za mało, aby zwiedzić nawet część najpiękniejszych zabytków.


  Weekend we Włoszech - toskańska Piza


  Do Rzymu zdecydowanie warto wybrać się, mając dużo czasu. Nieco lepszą propozycją na weekend we Włoszech wydaje się Piza w malowniczej Toskanii. Miasto równie znane, nieco mniejsze, a tym samym łatwiejsze do zwiedzenia w weekend. Znajduje się tam lotnisko, do którego najwięcej lotów z Polski organizowanych jest w sezonie letnim, dzięki czemu nie stracisz ani chwili na zbędne przejazdy.


  Piza słynie przede wszystkim z krzywej wieży, ale nie jest to jedyna średniowieczna budowla warta zobaczenia. Weekend we Włoszech warto rozpocząć od zwiedzania wspomnianej budowli, natomiast nieopodal zobaczysz również Katedrę Santa Maria Assunta. Koniecznie spędź trochę czasu w starym mieście z deptakiem całkowicie wyłączonym z ruchu samochodowego. Znajdziesz tam mnóstwo barów, gdzie serwowane są najsmaczniejsze włoskie dania. Zaletą Pizy jest też bliskie położenie od najpiękniejszych włoskich plaż, do których z łatwością dotrzesz komunikacją miejską.


  Weekend we Włoszech dla zakochanych - Wenecja


  Jedno z najsłynniejszych miast miłości, idealne na weekend dla niepoprawnych romantyków - Wenecja, którą zna lub chciałby poznać każdy, a wielu marzy o spędzeniu tam weekendu we dwoje.


  Do miasta na wodzie nie dotrzesz samochodem. Możesz poruszać się po nim pieszo lub komunikacją wodną. To właśnie przejazdy gondolami bywają uznawane za najbardziej romantyczny punkt wycieczek. Warto wybrać zwłaszcza kanał biegnący przez serce miasta - Canal Grande, który jest jednocześnie jedną z najważniejszych atrakcji tamtejszych regionów. Jednak Wenecja ma do zaoferowania znacznie więcej.


  Spędzając weekend we Włoszech w mieście na wodzie, warto zobaczyć przede wszystkim przynajmniej część niezwykłych pałaców, jakich nie brakuje w Wenecji. Jednym z nich jest Pałac Dożów utrzymany w gotyckim stylu. Znajduje się on przy Placu Św. Marka. Pałac ten jest zabytkiem historycznym - niegdyś zamieszkiwali go władcy, obecnie znajduje się tam muzeum Museo dell'Opera.


  Mniej znane miasta na weekend we Włoszech


  Rzym, Piza i Wenecja zdecydowanie należą do czołówki znanych włoskich miast. Wśród takich można wymienić również Florencję, Mediolan, czy Neapol. Spędzając weekend we Włoszech, masz jednak do dyspozycji znacznie więcej urokliwych miejsc.


  W kraju tym możesz odpocząć w mniej znanych, ale równie pięknych miejscowościach. Włochy są chętnie wybierane jako cel podróży nie tylko przez miłośników ciepłego klimatu, ale też górskich wycieczek, a zimą przez fanów zimowych sportów. Jak na Alpy przystało, ta część Włoch zaskakuje niezwykłymi krajobrazami i licznymi atrakcjami turystycznymi.


  Jednym z miejsc wartych odwiedzenia jest np. Lutago w dolinie Valle Aurina niedaleko granicy z Austrią. Niezwykłe ośrodki narciarskie we włoskich Alpach znajdziesz też w Monte Bondone, Dennie, czy Bolzano. Ostatnie z wymienionych miast, choć z każdej strony jest otoczone górami, latem jest najcieplejszym miejscem we Włoszech.


  Niezależnie od tego, o jakiej porze roku wybierasz się na weekend we Włoszech i który region kraju wybierzesz, z pewnością nie będziesz żałować. Nie bez powodu Włochy są uwielbiane przez Polaków i wielu z nas wyjeżdża tam wiele razy. Sprawdź stronę Travelist - znajdziesz tam promocje hoteli i zarezerwujesz pobyt zarówno w jednym ze znanych miast, jak i w miejscach bardziej ustronnych. Wystarczy wpisać interesujące nas hasło, np. hotele spa nad morzem i przeglądać dziesiątki interesujących ofert.  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-12-08 07:59:51 [91.236.172.*] id:1652919  
  Maksymilian077: Napisał postów [241], status [wyjadacz] Reputacja
  Dej 1000+ to pojadę :D Jak na razie robię 2 etaty, żeby starczyło na życie, a gdzie tam dopiero jakaś Toskania...

  Nick:
  Treść: