• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1399
  • Dodano: 2022-12-06 / 15:36
  • Komentarzy: 2

  86-latka z Opola, straciła całe oszczędności - myślała, że pomaga policjantom

  (Fot. KMP Opole)

  Oszuści podający się za policjantów i usiłujący pod byle pretekstem wyłudzić pieniądze znów dali o sobie znać. Oszustom niestety znów udało się nabrać 86-latkę z Opola, która stracił przez to całe oszczędności. Dlatego ponownie apelujemy do Państwa - bądźcie ostrożni, gdy zadzwoni Wasz telefon i rozmówca poprosi o pilną gotówkę! Nie przekazujcie żadnych pieniędzy osobom, które podają się za członków rodziny czy policjantów bądź proszą o przekazanie pieniędzy osobie pośredniczącej!

  Próby oszustwa często wyglądają podobnie. W tym przypadku osoba podając się za policjanta twierdziła, że prowadzi sprawę oszustów kradnących pieniądze z bankowych kont. W ten sposób oszust przekonał właścicielkę gotówki do przekazania mu całej gotówki, którą on zabezpieczy. Nie przerywając rozmowy i nie rozłączając telefonu ani na chwilę oszust namówił seniorkę na wybranie z banku wszystkich pieniędzy. Opolanka straciła 40 tysiący złotych, tkwiąc w przekonaniu, że daje gotówkę funkcjonariuszom w słusznym celu. Pamiętajmy! Policjanci NIGDY nie proszą o gotówkę!

  Ponownie zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych- informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te osoby, które mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-12-06 15:52:40 [83.4.128.*] id:1652855  
  Gaz: Napisał postów [5074], status [VIP] Reputacja
  Znam kilku oszustów z PO ,jak np.Nowak.
  [-1]

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-12-06 16:24:53 [62.216.215.*] id:1652857  
  Jerry: Napisał postów [4489], status [VIP] Reputacja
  A ja znam całe mnóstwo złodziei z pisu.