• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1684
  • Dodano: 2022-12-06 / 15:36
  • Komentarzy: 2

  86-latka z Opola, straciła całe oszczędności - myślała, że pomaga policjantom

  (Fot. KMP Opole)

  Oszuści podający się za policjantów i usiłujący pod byle pretekstem wyłudzić pieniądze znów dali o sobie znać. Oszustom niestety znów udało się nabrać 86-latkę z Opola, która stracił przez to całe oszczędności. Dlatego ponownie apelujemy do Państwa - bądźcie ostrożni, gdy zadzwoni Wasz telefon i rozmówca poprosi o pilną gotówkę! Nie przekazujcie żadnych pieniędzy osobom, które podają się za członków rodziny czy policjantów bądź proszą o przekazanie pieniędzy osobie pośredniczącej!

  Próby oszustwa często wyglądają podobnie. W tym przypadku osoba podając się za policjanta twierdziła, że prowadzi sprawę oszustów kradnących pieniądze z bankowych kont. W ten sposób oszust przekonał właścicielkę gotówki do przekazania mu całej gotówki, którą on zabezpieczy. Nie przerywając rozmowy i nie rozłączając telefonu ani na chwilę oszust namówił seniorkę na wybranie z banku wszystkich pieniędzy. Opolanka straciła 40 tysiący złotych, tkwiąc w przekonaniu, że daje gotówkę funkcjonariuszom w słusznym celu. Pamiętajmy! Policjanci NIGDY nie proszą o gotówkę!

  Ponownie zwracamy się z apelem, zwłaszcza do osób młodych- informujmy naszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą próbować wykorzystać ich życzliwość. Powiedzmy im jak zachować się w sytuacji kiedy ktoś zadzwoni do nich z prośbą o pożyczenie dużej ilości pieniędzy. Zwróćmy uwagę zwłaszcza na te osoby, które mieszkają samotnie. Zwykła ostrożność może uchronić przed utratą zbieranych latami oszczędności.
  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-12-06 15:52:40 [83.4.128.*] id:1652855  
  Gaz: Napisał postów [5451], status [VIP] Reputacja
  Znam kilku oszustów z PO ,jak np.Nowak.
  [-1]

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-12-06 16:24:53 [62.216.215.*] id:1652857  
  Jerry: Napisał postów [4705], status [VIP] Reputacja
  A ja znam całe mnóstwo złodziei z pisu.