• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 980
  • Dodano: 2022-12-06 / 11:02
  • Komentarzy: 3

  Radny Sławomir Batko. "Konflikt w WiK nie zmierza w dobrym kierunku"

  (Fot. Kam_ila)

  Radni nie mieli możliwości kontrolować tego, co dzieje się w spółce WiK. Radny Sławomir Batko zaznacza jednak, że sprawa konfliktu w opolskich Wodociągach nie zmierza w dobrym kierunku.


  Przypomnijmy, że w czwartek 1 grudnia Wydział Gospodarczy Sądu Okręgowego w Opolu podjął decyzję o zabezpieczeniu powództwa wobec uchwały odwołującej Ireneusza Jakiego z funkcji prezesa zarządu opolskiej spółki Wodociągi i Kanalizacja. Równocześnie Sądu Okręgowy w Opolu zabezpieczył powództwo wobec uchwały Rady Nadzorczej powołującej na funkcję prezesa WiK Pawła Kaweckiego. Tymczasem radny Sławomir Batko powiedział dziennikarzom na konferencji prasowej o jeszcze innych zmianach w spółce WiK.

  Ponownie zatrudniona została Agnieszka Maślak, odwołana wcześniej przez Radę Nadzorczą WiK. Na byłej wiceprezes ciążą zarzuty prokuratorskie.

  - Widzimy, że pan Prezydent i rada nadzorcza spółki jest bardziej zainteresowana procesami konfliktu w spółce niż zażegnanie tego konfliktu. Po raz kolejny sąd wydał zabezpieczenie uchwały o odwołaniu prezesa Ireneusza Jakiego z funkcji prezesa. Sąd również uznał, że uchwała o powołaniu nowego prezesa zarządu zostaje wstrzymana. Po raz kolejny mamy powtórkę z tego, co obserwowaliśmy wcześniej - wymienia opolski radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, Sławomir Batko.

  - Mamy też sygnały, że po raz kolejny prezydent nie będzie respektować orzeczeń sądu, a po raz kolejny będzie podjęta próba zawieszenia prezesa Jakiego. To nie sprzyja rozwiązaniu konfliktu, który trwa już 9 miesięcy. Pomimo, że sąd wydaje jednoznaczne orzeczenia w tej sprawie to rada nadzorcza WIK i Miasto Opole realizuje politykę generowania i podsycania tego konfliktu.

  Radny podkreśla, że warto zwrócić uwagę na kwestię ponownego zatrudnienia pani Agnieszki Maślak. Pani wiceprezes Prokuratura postawiła zarzuty, więc zdecydowano się na odwołanie zarówno pani Maślak, jak i pana Paronia na początku listopada przez Radę Nadzorczą i w porozumieniu z prezydentem miasta. - Ze zdumieniem przyjmuję fakt ponownego zatrudnienia pani Agnieszki Maślak na nowym stanowisku i nadzorowanie przebudowy oczyszczalni ścieków, największej inwestycji w mieście w momencie, kiedy ma się zarzuty prokuratorskie. Powstała klika, która wzajemnie się wspiera i ręka rękę myje - mówi Batko.

  - Oczekujemy od pana prezydenta wyjaśnień. Skoro Rada Nadzorcza wycofała te osoby ze względu na zarzuty prokuratorskie, to te osoby do wyjaśnienia tej sprawy nie powinny piastować takich funkcji, szczególnie w tej spółce. Czekamy jeszcze, gdzie pojawi się pan Sebastian Paroń, bo na pewno ciepłą posadkę dostanie - słyszymy.


  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-12-07 18:40:32 [83.7.212.*] id:1652907  
  dzony: Napisał postów [6225], status [VIP] Reputacja
  Ja myśle, że należy ogłosić NOWY konkurs na prezesa Wiku i zupełnie nowy zarząd i współpracowników i to wtedy WYKLUCZY zupełnie PATOLOGIE tej placówki.

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2022-12-07 18:49:38 [83.7.212.*] id:1652909  
  dzony: Napisał postów [6225], status [VIP] Reputacja
  jednym słowem wy......ić k.....a wszystkich z jednym wielkim hukiem jakby putin walnął ATOMEM!!!!
  2022-12-06 11:42:45 [83.4.128.*] id:1652844  
  [moderacja]: Napisał postów [4950], status [VIP] Reputacja
  [moderacja]
  [-5]

  Nick:
  Treść: