• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 4054
  • Dodano: 2022-12-02 / 18:15
  • Komentarzy: 1

  Największa w Opolu lekcja WF. Wzięło udział około 1000 dzieci ze szkół podstawowych

  Opolscy uczniowie szkół podstawowych ćwiczyli dziś w Stegu Arenie na największej lekcji wychowania fizycznego. Zajęcia odbywały się pod okiem szczypiornistów Gwardii Opole.


  Stowarzyszenie Akademia Sportu Artura Siódmiaka zorganizowało największą lekcję WF na Opolszczyźnie. W tym roku idea największego treningu, dedykowana była uczniom szkół podstawowych. "PGE Największa Lekcja WF-u" odbyła się w piątek w Stegu Arenie.

  - Naszym celem jest zachęcenie uczniów do regularnego uczestnictwa w szkolnych zajęciach WF-u jak również zainicjowanie kontaktu ze sportem. Mamy tym samym nadzieje, iż dla wielu dzieci trening w Stegu Arenie będzie stanowił początek wielkiej przygody ze sportem. Regularne zajęcia sportowe w przypadku najmłodszych mają ogromny wpływ chociażby na ich prawidłowy rozwój, wyższą samoocenę, czy zdolność nawiązywania relacji - mówią organizatorzy.

  Każdy z uczestników mógł spróbować swoich sił w wielu konkurencjach i sprawdzić się w różnych zadaniach.

  - Oferując zajęcia multisportowe jesteśmy w stanie zachęcić dzieci do uprawiania jakiejkolwiek aktywności, żeby złapały bakcyla. A to, czy potem wybiorą piłkę ręczną, czy nożną, to nie ma to większego znaczenia na etapie 4 czy 6 klasy szkoły podstawowej - mówi Artur Siódmiak, były piłkarz ręczny i wicemistrz świata, organizator akcji.

  W piątkowej lekcji wzięło udział około 1000 dzieci.

  Zdjęcie (1/50)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-12-02 18:45:22 [5.173.32.*] id:1652740  
  KubaXY: Napisał postów [3145], status [Szycha] Reputacja
  Fajny pomysl. Tylko zeby poselek kurzaja z opolszczyzny nie wpadl na pomysl, by w Stegu Arenie zrobic historycznie duza lekcje religii polaczonej z gwaltami na nieletnich

  Nick:
  Treść: